Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért pisil rengeteget a...

Miért pisil rengeteget a törpenyuszim?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy közrejátszik, de beltenyésztett nyuszi. Amikor hozzánk került, semmi baja nem volt, idővel jöttek a beltenyésztés tünetei. De kezelve van, minden rendben vele.

Azt viszont nem értem, hogy miért pisil szinte mindennap több, mint egy litert? Amikor fiatalabb volt (most 3 éves), sosem pisilt ennyit. Az tény, hogy óriási nagy itatója van, ugyanis amíg a kisebb fajtájút használtuk, fél naponta meg kellett tölteni , mert pillanatokon belül kiitta. Most a nagy itatójából is kiissza a vizet olyan kb. 16-20 óra alatt. :D

Jó persze, emiatt pisil ennyit, de jóval kevesebbett iszik, mint amennyit utána pisil.

Állatorvos látta, azt mondta, nincs vele gond.


Most ólban lakik, ugyanis ott az ól alatti tálcára pisil, de én vissza szeretném szoktatni a nyúlketrechez. Ott esetleg használjak WC-t? Az hasznosabb?


Jó sok kérdés egyszerre, bocsi...

Köszönöm előre is!



nov. 2. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Törpenyúl és egy litert pisil?!....

Először is, a kérdéseim:

- Nyuszi életkora, súlya, neme (ivaros/ivartalan)?

- Milyen állatorvosnál jártatok? Egzós doki?

- Ólban lakik a törpenyúl? Miért? Hol van tartva?


A nyuszik alapból igénylik a wc használatát, megfigyelhető, hogy a wc nélküli ketrecben is egy sarkot jelölnek ki jellemzően a pisilésre. Kivétel, ha a nyúl ivaros (akkor területjelölésre is használhatja a pisit), illetve ha beteg.


A sok ivás és sok pisilés alapból vesebetegség jellemző tünete. Az általad leírt mennyiség, mind vízre, mind pisire, brutálisan aggasztó. Minél gyorsabban egzotikus állatorvoshoz kéne vinni, lehetőleg kifejezetten nyulas dokihoz!!

nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vesebeteg vagy cukros. :( sürgősen dokihoz kell vinni!
nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyulakhoz értő állatorvost keressetek fel mielőbb, ahogy írták már fentebb is cukorbetegség vagy vesebaj lehet a tünet mögött. A nyulak alig isznak és alig pisilnek.
nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egzotikus állatorvosnál jártunk, pontosabban a pécsi Kuckó Állategészségügyi Központnál.

Szerintük nem volt semmi baja, bár megmondom nem igazán szeretek oda járni, nagyon lekezelőek az emberrel szemben.

Tyúkjainkkal Dr. Csősz Gyulához járunk Kárászra, Ő rendkívüli, nagyon jól ért az állatokhoz. Felveszem Vele a kapcsolatot, lehet hogy akár holnap valami választ kaphatunk... Eddig nem izgatott annyira, mert tényleg, dokik látták Pécsen, és azt mondták, nincs baja, mostanság kezdtem már kicsit aggódni.


Egyébként vesebajnak/cukorbetegségnek lehetnek olyan tünetei a nyuszinál, hogy rosszkedvű, nem nyúl a szénához, szomorú, stb. Ó, igen, emiatt kezdtem aggódni! Mert nagyon rosszkedvű a nyuszi.


Amikor nem nedves a fű, és kellemes, melegebb idő van, kiviszem mindig az udvarra füvet rágcsálni, régen nagyon jókedvű volt, most már ott is csak egy helyben gubbaszt.


Egyébként köszönöm a válaszaitokat. :)

nov. 2. 18:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Valamilyen labor (vér, vizelet) volt ott, ahol vizsgálták a nyuszit?
nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Vér vizsgálat volt!

Beltenyésztett, a metszőfogai rosszul nőnek, nem koptatják egymást rágás közben. Rendszeresen járunk oda, mindig vesznek tőle vért is, amikor legutoljára voltunk, akkor szóltunk a sok ivás, pisilés miatt, úgyhogy csináltak neki labort.

nov. 2. 18:32
 7/15 anonim ***** válasza:

A tyúkokkal haszonállatokra szakosodott állatorvos foglalkozik. Egy törpenyúlnak egzós doki kell.

Itt találod az egzós dokik listáját pl:


[link]


Ha gubbaszt, rossz kedvű, az nagyon rossz jel. Vegyétek komolyan ezt, ne akármilyen állatorvoshoz vigyétek, mert a nyuszi életébe fog kerülni!! November elején járunk egyébként, ilyenkor már ne vidd ki a nyuszit, neki bent a helye.

nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyébként a kárászi állatorvos nyulakra IS szakosodott, úgyhogy mindenképpen Vele fogok beszélni elsősorban. Ő olyan dr.Pol-os benyomást kelt, csak "alacsonyabb szinten". :)

Persze több vélemény kell, van még néhány egzotikus állatorvos, akikkel régebben beszéltünk, őket is felfogom hívni.


De amúgy írtam is, amikor melegebb és kellemesebb idő van, csak akkor viszem ki a nyuszit. :) Nyáron sem vittem ki mindig, akkor az óriási meleg miatt. Emiatt már ne aggódjatok légyszi.

nov. 2. 19:18
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Érdekel esetleg valakit, mi van a Nyuszimmal?

Nem írom le, ha nem muszáj, de ha valakit érdekel, akkor mesélek.

dec. 8. 20:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem èrdekel!!!
dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!