Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért pisil rengeteget a...

Miért pisil rengeteget a törpenyuszim?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy közrejátszik, de beltenyésztett nyuszi. Amikor hozzánk került, semmi baja nem volt, idővel jöttek a beltenyésztés tünetei. De kezelve van, minden rendben vele.

Azt viszont nem értem, hogy miért pisil szinte mindennap több, mint egy litert? Amikor fiatalabb volt (most 3 éves), sosem pisilt ennyit. Az tény, hogy óriási nagy itatója van, ugyanis amíg a kisebb fajtájút használtuk, fél naponta meg kellett tölteni , mert pillanatokon belül kiitta. Most a nagy itatójából is kiissza a vizet olyan kb. 16-20 óra alatt. :D

Jó persze, emiatt pisil ennyit, de jóval kevesebbett iszik, mint amennyit utána pisil.

Állatorvos látta, azt mondta, nincs vele gond.


Most ólban lakik, ugyanis ott az ól alatti tálcára pisil, de én vissza szeretném szoktatni a nyúlketrechez. Ott esetleg használjak WC-t? Az hasznosabb?


Jó sok kérdés egyszerre, bocsi...

Köszönöm előre is!



2023. nov. 2. 13:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Okés, rendben. :)

Nos bejártunk rengeteg egzotikus, illetve "mindenes" állatorvost, vért vettek Tőle mindenhol.

Majd elküldték laborba a vérét, ahol mindenhol ugyanazt az eredményt kaptuk: "Nincs semmi baja, valószínű a beltenyésztés az oka." És tényleg szinte mindenhol ezt a választ kaptuk.

Ajánlottam nekik, hogy esetleg a pisijéből vehetnének mintát, hátha a veséjével van baja. Persze erre is jöttek a jobbnál jobb elutasító válaszok. :D

Úgyhogy nekiálltam interneten kutakodni, kapott vitaminokat, nagyobb helyre raktam, hogy vidámabb legyen. Mivel a sok pisitől mindig összeállt a szőre, ezért mindennap tisztítgattam ott is. (Mondjuk ezt eddig is csináltam)

Persze számítottam rá, de nem gondoltam volna hogy tényleg megtörténik, de szerda reggelre elpusztult.

Korábban azt reméltem, hogy majd amikor visszük kihúzatni a fogát, akkor az egyik altatásnál nem fog már felébredni (nem egyszer volt már elaltatva, + félévente járnunk kellett Vele). Ezt az állatorvosok is mondták, hogy megeshet.

Most így visszagondolva, mennyivel jobb lett volna, ha az altatásnál nem ébred föl ahelyett, hogy ilyen szomorú körülmények között kellett elaludnia.

dec. 9. 11:43
 12/15 anonim ***** válasza:

"a pisijéből vehetnének mintát, hátha a veséjével van baja. Persze erre is jöttek a jobbnál jobb elutasító válaszok. :D"

Ebből én azt hallom, hogy nem normális állatorvosnál jártál. Bocsesz, biztos jönnek majd erre a támadó kommentek, de nem hiszem el, hogy egy rendes egzós állatorvos ne vette volna számításba kb az első alkalomtól azt, hogy ez veseprobléma :) Az alapján, hogy a tyúkokkal foglalkozó orvosra azt mondod, hogy "nyulakra is specializált", majdnem biztos vagyok benne, hogy gőzöd sincs, mit jelent az egzós doki kifejezés. A tyúk haszonállat, a nyúl is beeshet haszonállat témakörbe, de egy hobbiállatként tartott nyúlra máshogy specializálódnak mint a vágónyúlra (mondanám, hogy törpenyúl vs házi, de ez nem elég pontos jelen esetben, sokan házit tartanak otthon is). Mást néznek, alaposabbak, részletekbe menőbbek.

Szomorú, hogy neked ennyit ért a nyuszid élete, hogy "azt reméltem, hogy majd ... az egyik altatásnál nem fog már felébredni". Ahelyett, hogy pl elvitted volna Pestre az Exopetbe vagy Focusvetve, vagy valamelyikbe, amit a nyuszis csoportokban ajánlanak, ahol nem a falusi disznóherélők dolgoznak.

Nyugodjon békében a nyuszika, neki már nem fáj semmi.

dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tudom kik az egzotikus állatorvosok, illetve különbséget tudok tenni a kettő között.

Nem tudom mit tehetnék, hogy bebizonyítsam nektek, jártunk azoknál az orvosoknál, bent van a Nyuszim a rendszerükben is, minden adat megvan Róla.

És nagyon sajnálom, hogy ott tart a világ, hogy még egy Nyuszit sem tudnak meggyógyítani, aki a kedvencem volt, aki mindennap ott volt velem, kiengedtem, a házban szaladgált, nyalogatott, mégis így kellett elmennie.

Az, hogy nem vittem fel Pestre, még egy komoly ok.

Nagyon nem bírta az utazást, a legmesszebbi állatorvos 40 percre volt (oda-vissza 1 óra 20 perc), nagyon sajnálom ezt így leírni, de majdnem elpusztult, mikor otthon kivettem az utazós dobozkájából, én ott és akkor döntöttem úgy, hogy felhagyok a folyamatos hurcolásával, mert tényleg nagyon rossz volt úgy látni, megviselte az utazás. De akinek van nyuszija, biztos tudja, milyenek.

Persze azokat is megértem, akik ezt nem értik meg, vagy kiröhögnek, csak mert nem látjuk egymás arcát miközben beszélgetünk.

dec. 9. 16:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Az egzós dokik olyanok, mint a fehér holló, főleg Magyarországon. Nevetséges állítás, hogy te annyi egzós dokinál jártál, de Pestig nem mentél el. Én otthon megyeszékhelyen laktam, onnan utaztam Pestre 180 km-t, hogy egzós dokihoz jussak. Most külföldön szintén hasonló távot teszek meg. Mert egzós, nyuszis orvos ENNYIRE ritka. De ja, te biztos csomónál jártál, aha.

Van két nyuszim, és volt a múltban is nyuszim, bizony lehet őket utaztatni, csak oda kell figyelni rájuk.

Te csak szimplán nem tettél meg mindent a nyuszidért. De láthatóan téged ez nem is érdekel.

dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akiknél jártam, valószínűleg álnéven vannak, és én be lettem csapva?


Mielőtt nyuszit vettem, mindennek utána jártam részletesen, beszéltem rengeteg szakemberrel.

És innen tudtam meg, hogy a nyuszik nem viselik jól a hosszabb utazásokat, ezért mikor megtettük azt a majdnem másfél órás utat, akkor jutott eszembe, amit ők mondtak, ezért nem erőltettem Neki a még hosszabb utakat...

dec. 9. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!