Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szíriai aranyhörcsögöm van, 1...

Szíriai aranyhörcsögöm van, 1 év 8 hónapos most, szerintetek haldoklik vagy betegsége van? Állatorvoshoz érdemes vinni vagy túl nagy stressz lenne neki? - bővebben lent a tünetekről, viselkedéséről

Figyelt kérdés
Szíriai aranyhörcsögöm van, 1 év 8 hónapos most, és egyszerűen nem mozog..lassan lélegzik (száját ki-be nyitva közben)..ha mozgatom, birizgálom pl. a bajszát, akkor erre reagál enyhe mértékben..volt, hogy feljebb emelte a fejét, de aztán vissza, láthatóan nem bírja megtartani / felemelni magát. Szemeivel lassan, de pislog. Enni nem akar semmit, bármit is teszek a közelébe. Ha kézbeveszem, akkor viszont képes lassan lépegetni a tenyeremben és körbenézni, de borzasztóan gyenge és ahogy leteszem valahová, úgymarad, nem mozog magától.

dec. 29. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Órái vannak hátra.
dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz mindenképpen érdemes elvinni, már csak azért is, mert valószínűleg szenved. (Nekünk is volt hörcsögünk és hasonló tünete volt. Először tüdőgyulladásra gyanakodott az orvos, kapott gyógyszereket, oxigén kezelést, attól jobban lett.) Lehet, hogy a te hörcsögödnek is légzőszervi problémája van, azért nyitogatja a száját (a mienk is csinálta)
dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van valami változás azóta?
dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2: és akkor kezelés után élt tovább a höritek, egészségesen? Olvastam jót-rosszat is állatorvos kapcsán, hogy van, hogy csak ront a helyzeten a kezelés (az okozott stressz miatt főként), illetve olyat is, hogy ha a höri idősebb és úgy haldoklik, akkor egy állatorvos már ígyse-úgyse tud sokat tenni vele - ez is megosztó, hogy 1 év 8 hónaposan egy aramyhörcsög idősnek számít-e..ezért vagyok kicsit tanácstalan. De akkor a Ti höritek jó példa lehetne, ezért érdeklődtem - ő mennyi idős volt amikor orvoshoz vittétek? A lakásban 23-24 fok van, lentebb a terráriuma szintjén pedig 21,6 fok, megmértem direkt. Bár tudom a hőmérséklet és a légzőszervi panasz nem függnek össze. Köszönöm a segítséged és ha írsz még, azt is!!
dec. 29. 23:10
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából ez tegnap történt, akkor azt hittem nemsokára elpusztul..de meglepett, hogy még volt étvágya..amúgy a teste viszont hidegebb volt már tegnap is, viszont ugyanúgy puha. Ma hajnal fél 5-ig fent voltam vele, figyeltem, simogattam, melengettem..akkor evett utoljára egy keveset.. ma már egész nap semmit, és ez aggaszt a legjobban, mert ki fog száradni :(((
dec. 29. 23:14
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, ez a fajta hörcsög 2-3 évig él, szóval a tied már elég idős, így lehet hogy mivel már nem fiatal, ledöntötte a lábáról valami. Olyan állatorvost kell keresni, akiről tudni, hogy egzotikus kisállatokkal is foglalkozik. A legtöbb ugyanis kimerül a kutya-macska szaktudásban, és sokszor még azokat is félrekezelik. Sajnos nagyon sok köztük a kókler.
dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi hörcsögünk is pont 1 év 8 hó körül volt. Nálunk felmerült, hogy megfázott a klímától, mert eléggé le lett hűtve a szoba, aztán visszamelegedett, aztán megint be lett kapcsolva a klíma.

A kezeléstől jobban lett, kapott először antibiotikumot és vízhajtót a nehézlégzés (szájtátogatás) miatt. Kapott oxigén kezelést is. Utána pár hétig jobban volt, de aztán rosszabbodni kezdett az állapota és kiderült, hogy daganata van. Akkor már kapott fájdalomcsillapítót is. Felmerült, hogy elaltatja az orvos, de aztán végül csak elaludt magától, úgy halt meg. Kb két hónapot lett így meghosszabbítva az élete.

dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
2es voltam
dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#2: értem, köszi szépen! 2 hónap az szerintem nagyon jó, ennyiért érdemes megpróbálnom nekem is, ha megéli a holnapot, elviszem orvoshoz (már kinéztem, ki van a közelünkben)

#6: értem és köszi szépen Neked is, hogy írtál, és ha megéri a holnapot a hörim, akkor viszem dokihoz.


#2 és #6 Nektek írom, szóval találtam olyan dokit, aki pont ahogy írtad #6-os, egzotikus kisállatokkal is foglalkozik, illetve ez vált a fő szakterületévé, remélhetőleg igaz is.

dec. 29. 23:30
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha gondolod, írd majd meg, hogy mi lett a pocokkal! Remélem sikerül segíteni rajta, drukkolok.
dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!