Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi az a határ amitől egy...

Mi az a határ amitől egy állat kártevőnek minősül?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
most egerekrol van szo?
2010. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
általában . Patkányt irtanék méreggel de mi van ha azt megeszi valami kóbor kutya?
2010. okt. 22. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Van főnököd? :-)
2010. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, ne méreggel írtsd a patkányt, egeret!

A méreg véralvadásgátlót tartalmaz. Tudod, hogy a szervezetben mindig van egy kis sérülés, ami hamar beheged, de így nem tud, és ezért az állat belső vérzésbe hal bele, ami sok fájdalmat és szenvedést okoz neki. Tegyél ki mechanikus csapdát, az legalább általában egy gyors csapással végez velük.

Szerintem ha kutya megeszi a mérget, az is elpusztul, de nem tudom, megenné-e egyáltalán.

Kártevő egy állat akkor, ha általában az embereknek kárt tesz. Kártevő a hernyó, ha megrágja ruhád vagy a veteményest, a csiga, ha megeszi a salátát. De tartanak hobbiból csigát, egeret patkányt... Szóval a kártevő relatív fogalom... A legjobb a nyúl: vadon lehet vadászcélpont, kártevő, de tartják haszonállatnak is és hobbiból is. :D (Tudom, hogy tudod, csak gondoltam megjegyzem)

2010. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mostmár tényleg nagyon kicsi a határ a kártevő és a hobbi állat között. Lehet hogy amit te irtasz azt a szomszédod háziállatként tarja. mindenkinek mást jelent a kártevő.
2010. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!