Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedik így a hörcsögöm?

Miért viselkedik így a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Fel-alá rohangál, az egyik alagútjáról mintha folyamatosan leugrálna. Kicsit aggaszt mert ugyanazokat a köröket rójja sorozatban, egy vonalban fut a terrárium egyik oldalán fel-alá,majd felmegy az egyik hàzikójára, átmászik az alagútra, ugrik egy nagyot és újra. Kicsit kényszeresnek tűnik.

Régebben ezt nem csinálta, kb 2-3 hete(?) Kezdte el. Semmi másban nem változott a viselkedése. Illetve semmi változás nem is érte.


Én úgy tudom az ilyen viselkedés az unatkozás jele de az a helyzet hogy nagyon nagy terráriuma van, egy csomó alagúttal, házikókkal, ágakkal, homokkal, szénával, kerékkel, mindennel. A forgács is jó vastagon van. Illetve eddig sose csinálta.


Arra gondoltam valami idegrendszeri baja lehet vagy a korával van összefüggésben. Roborovszki törpehörcsög és tavaj előtt nyáron kiskorában találta valaki kitéve az utcára egy karton dobozban. Szóval most kb 1,5 éves. Talán 1 hónapos körül lehetett amikor elhoztam a hölgytől aki találta. Szóval nem indult valami jól az élete, gondolom az anyja méhében sem volt ideális a fejlődése. Legalábbis aki ilyet tesz egy szerencsétlen kisállattal, hogy kirakja a legnagyobb hőségben az utcára, arról nem feltételezném hogy bármennyire is érdekelné milyen körülményekre van szüksége egy anyaállatnak.


Állatorvos nem tudom tudna e kezdeni vele valamit, idegrendszeri gondot nem tudom mivel lehet náluk kezelni, de igazából megvizsgálni se hagyná magát. Ő amolyan díszhörcsög. Nézegetni lehet, de nem olyan szelíd mint az előző hörcsögeim. Nagyon cuki, de végtelenül félős, utálja az emberi közelséget. Nagyon gyors, mindig elfut. A másfél év alatt egy kezemen meg tudom számolni hányszor tudtam megfogni. Illetve félek is kicsit kezelni, mert tényleg borzasztóan gyors és nem szeret kézben lenni, minden áron menekül és félek nehogy kiugorjon a kezemből vagy rosszul fogjam meg.


Mit gondoltok?



jan. 16. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mit jelent a "nagyon nagy terrárium", pontosan mekkora az alapterülete? Egyéébként a robrovszki hörcsögök izgágábbak, mint a dzsungáriaiak, kevésbé szeretik, ha fogdossák őket.
jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem fiatal már, de ha kényszeresnek gondolod, próbáld meg h átrendezed a terráriumát - akkor van újabb felfedeznivaló.
jan. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk akkor történt ilyen, amikor én vigyáztam az egyik barátnőm hörcsögére amíg nyaralni mentek. Valószínűleg a környezetváltozás váltotta ki ezt a viselkedést. De ha nálatok semmi új inger nem érte (más helyre kerül a terrárium, új házi állat, valami hang ami zavarhatja stb), akkor lehet tényleg csak unatkozik. Próbálj meg neki berakni valami új búvóhelyet vagy mászókát hátha az leköti. De Tiktokon nagyon ötletes dolgokat lehet látni amikkel fel lehet dobni a ketrecüket és őket is lefoglalja.
jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tiktokon rengeteg veszélyes és egészségtelen ötlet is van. Nem javaslom az onnan való inspirálódást. Inkább nézd meg Victoria Rachel videóit youtube-on. Illetve a Hörcsögmentés is rengeteg ötletet tett már ki instagramra. A nagy lakhely pontosan mit takar? A roborovszki törpehörcsög a legfürgébb és legfélénkebb hörcsög faj. A többség sosem lesz szelíd. Sajnos kialakulhat náluk spining nevű idegrendszeri betegség. Ám ez abban nyilvánul meg hogy folyton teljesen ugyanazt csinálja és nem lehet kizökkenteni. Szerintem nálad nem erről van szó. A leírás alapján nem tűnik drasztikusnak a dolog.
jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Átrendeztem a helyét tegnap délután, azóta rendben van, este már nem csinálta. Az igaz hogy a felszerelések helyét kb sose változtattam, lehet ez kellett neki. Köszi a tippet!
jan. 18. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!