Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög? (Kérdésed túl rövid,...

Hörcsög? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a hörcsögökről, mint háziállat?Tapasztalat?

pro/kontra.

Érveket, nemet, kort is légyszi!


2010. okt. 23. 12:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát.. Igen igazad van, nagyon büdi tud lenni :)
2010. okt. 23. 21:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a te életviteledtől, korodtól függ, hogy jó választás-e a hörcsög. Ő az egyik legaranyosabb a kisállatok közül, ugyanakkor a legbutább is. Éjszakai állat, ha nem vagy jó alvó, zavarni fog. Összekakál mindent, büdi. Ugyanakkor nem igényes, nem kell vele sokat foglalkozni. Kis helyen elfér, nincs szüksége nagy helyre. Szerintem meg lehet unni hamar a hörcsögöt. És ugye kevés ideig él, ezt már írták. Ha nincs sok időd, akkor jó választás, mert nem kell szelidíteni, első perctől barátságos. Akkor is jó választás, ha még fiatal vagy és előtte nem volt állatod, meg lehet vele tanulni, hogyan kell közeledni egy állat

felé. (Plusz, ez csunyán fog hangzani, de nem is érzékeny veszteség, ha elpusztul, mert elrontasz valamit. Jó, persze, a szeretetértéke miatt érzékeny, de nem az ára miatt.) Viszont ha azt akarod, hogy játszani lehessen vele, szerintem egy kicsit okosabb állatot vegyél. Vagy ha volt már korábban állatod. A kis méretű állatok közül a legokosabb a szibériai/amerikai csíkosmókus vagy a kínai törpe csíkosmókus, ő kommunikál az emberekkel. Viszont fiatal korában kell megvenni, és szelidíteni kell. igényli, hogy (szinte) minden nap foglalkozzanak vele, kiengedjék szaladgálni. ÉS nappali állat, nem fog éjszaka zavarni. Te tudod mik a kritériumaid és mennyi időd van az állatra. A húgom pl végzős gimnazista, és volt már mindenféle állata, most szibériai csíkosmókusa van és nagyon szereti, állandóan puszilgatják, nyalják-falják egymást. Gondolhatod, hogy sűrűn jár bulizni, de mindig jut ideje rá, a kis dög pedig meghálálja.

2010. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon köszönöm a válaszodat!Hasznos volt!

Volt már állatom, van is (1 cica, 1 kutya), de hörcsögöm is volt már.Szerintem nem buta, és nagyon aranyos.Igénytelennek igénytelen, de azért vele is törődni kell, nehogy vad legyen!

És mindennap vagy minden második napon takarítani kell a kaki sarkát!

Sajna más kisállatom nem lehet.Értem ezalatt a degut, mókust, tengerimalacot, sünit.

Nekem is nagyon kevés időm van.

Köszönöm a válaszodat!De én kitartok a hörcsög mellett!

Szia!

2010. okt. 25. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!