Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetek a leendő nyuszim...

Mit tehetek a leendő nyuszim egészsége érdekében?

Figyelt kérdés
Tavasszal kapok nyuszkót, s szeretnék nagyon jól felkészülni, mindent megtudni az ápolásával kapcsolatban, amit csak lehet.Eddig 2 nyulam volt, mind2 három évesen pusztult el egy hirtelen betegség következtében.Szeretném , ha ez nem fordulna elő többet, mert eléggé megvisel.Mit adhatnék majd neki, a sima és kevert tápon kívül, hogy egészséges maradjon?Nem tudom,pl a zabpehellyel hogy állnak a nyuszik?Lehet nekik adni?Úgy hallottam tele van vitaminnal, ettől persze nem biztos, hogy nekik is hasznunkra válik.Köles csak úgy simán?A kevert tápokban előfordul, de csak egy-egy szem.Várok minél több ötletet, főleg étkeztetéssel kapcsolatban:Dköszönöm.
2009. jan. 4. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

minden képpen ivartalaníttasd egy éves koráig,mindegy,hogy milyen nemű,ugyanis a lány nyulak nagy része 4 éves koráig méhrákot kap,és így ezt megelőzheted(nekem is 5 éves ivartalanított lány nyulam van).ha fiú nyulad lesz,akkor pedig a kellemetlen szaggal járó jelölgetését és a késöbbi agressziót előzheted meg...az a fontos,hogy olyan dokihoz vidd a nyulat,aki korábban már ivartalanított!


nem mindegy,hogy milyen táppal eteted...a Vitakraft az általános nézetekkel ellentétben nem túl jó minőségű,de még mindig jobb,mint a sima keverékek...

amit ajánlok: JrFarm termékek,Prestige Cuni Indoor(megszünteti a vizelet kellemetlen szagát),Versele-Laga termékek...de fontos,hogy ezeket lehetőleg mindig keverd nyulaknak való műzlivel,hogy elkerüld az egyhangú táplálást...

a legfontosabb: mindig elygen a nyuszi előtt friss széna!!ezt állatkereskedésekben kapsz..

ha lehet minimum 100cm hosszú ketrecben tartsd,olyanban,amiben két lábra is tud állni,ha akar( a legjobbak a pl:Fressnapfban kapható műanyag aljú ketrecek..

ami még fontos: lehetőleg szoktasd sarokWCre,ezt is kapsz állatkereskedésekben és neked is egyszerűbb lesz,mert csak naponta ki kell venned belőle a forgácsot és nem az egész ketrecetbe kell fográcsot tenned...a szpoókás önitató is fontos,tehát,hogy a nyuszi előtt mindig legyen friss víz..ha egy tálba rakod könnyen bekoszolja,viszont a ketrecre szerelhető önitató nagyon praktikus..


ha van még valami kérdésed ,írj erre a mail címre: kovacs.piroska47@freemeil.hu

2009. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ja igen és természtesen évente egyszer(tavasszal)be kell oltatni a nyuszit:

a myxomatózis és a nyulak vírus okozta vérzéses betegsége (RHD)ellen!!!ugyanis mindkettő súlyos,általában halálal végződő betegség..

2009. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyuszik nagyon sokat pisilnek és az nagyon fertőz gyakran takarítsd és akkor minden rendben lesz nekem is volt és én naponta tisztitottam mert az eggyik barátnőmnek meghalt mert hetente takarította és az enni valót se felejcsd el!!!!!
2009. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 4. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!