Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan szerezzek vadászgörényn...

Honnan szerezzek vadászgörénynek húst?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit hülye kérdés. Száraztáp megvan, a boltban ajánlottak csomagolva 1-2 húsdarabot stb..de amilyen videókat láttam és amiket olvastam azokban is benne volt hogy sok húsra van szükségük. Van vadászgörényeknek külön bolt? Vagy rendelni lehet? Vagy egyszerűen menjek el a henteshez és kérjek húst? (A kutyás részeknél láttam konzerves húsokat, májat stb. meg ami a vadászgörénynek kell de azt mondták hogy amit a kutyáknak adunk azt nekik nem lehet)

febr. 4. 09:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Jo a rendes hus a tescobol szerintem
febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
tescoban nem árúlnak rendes húst csak ipari szart ami vizes és tele van gyógyszerrel
febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a teszkós hús embernek való, az állatok elpusztulnak tőle. Nekik bioerdészetből származó bionövényeket fogyasztó emlősök húsát adjuk.
febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Állat eledel boltban.

Van egy csomó gagyi hús, ilyen csirkefej, meg kacsaláb, csirkenyak, meg mit tudom én még mik...

Végül is, a természetes étrendjében is ez van!

Minden, szőröstől, bőröstől, nem szarvasbélszín...

Hús, kisebb csontok, inak, porcok, kötőszövet, bőr, belsőségek!!

Ezek mind tartalmaznak olyan anyagokat, (ásványi anyagok, vitaminok, zsír, kollagén, stb stb...) amire a szervezetének szüksége van, hiszen így alakította ki az evolúció.


Nem értek a görényekhez, de elvileg ragadozó, és a préda állatból mindent megeszik, amit csak tud, nyilván nem csak a szín húst.

Szóval... állat eledel bolttal próbálkozz, olyan termékekkel, ami adott esetben természetes tápláléka is lehetne, vagy amit meg tud enni.

febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

#4:

Én sem szeretem túlkényeztetni a görényemet, hiszen tényleg gyakorolnia kell a rágást és finnyáskodás nélkül megennie mindent, amire szüksége van. Viszont azt szerintem érdemes észben tartani, hogy a Wikipedia szerint sem képesek már a vadászgörények a vadonban életben maradni. Így én olyan minőségű húsokat nem adok neki, amiket én nem készítenék el magamnak.

febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5:

(4-es vagyok)

Nézd, említettem, hogy alapvetően a görényekhez nem értek, csak általánosságban az állatokhoz.

Alapvetően meg kell keresni a természetes szükségleteiket, és azt kielégíteni.

Ha ez mára távol áll az egykor természetestől, akkor is, biztosan rengeteg forrás van e tekintetben arról, mi áll hozzá a legközelebb.

Ennek tudatában kell az életkörülményeket kialakítani, amibe az étrend is beletartozik.

De a kérdés alapvetően gondolom az élelmiszer forrásra, és annak anyagi vonzatára irányult. Így továbbra is tartom, hogy egy komolyabb állateledel bolt, maradéktalanul képes kielégíteni egy görény igényeit.

febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van ismerős fürjtenyésztő, a kakasokat egészben lefagyasztja, és megveszik tőle, mint kutyajaka.

Olvass utána a BARF-nak.

De simán a hentestől is lehet venni húst/belsőséget.

febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

" sem képesek már a vadászgörények a vadonban életben maradni. Így én olyan minőségű húsokat nem adok neki, amiket én nem készítenék el magamnak."


Hát, szerintem abból a puszta tényből, hogy önállóan nem lennének képesek életben maradni a vadonban, baromira qrvára nem következik az, hogy akkor kizárólag csak a fejlett emberi gasztronómia legmagasabb követelményeinek, és ízlésének megfelelő, válogatott húsrészekkel lehetne etetni!

Sőt, egy hangyányit belegondolva, a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
Szerintem szárnyashúst lehet venni neki a hentestől. Azt nem tudom, élőeleséget szoktak e adni a vadászgörénynek, de ha igen, akkor lehetne neki venni állateledelnek szánt egeret, és patkányt. Az élőeleséggel a vadászösztöneiket is kiélhetik. Nem tudom, hogy a görénynek mennyire van erre igénye.
febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Hentes, állateledel bolt?
febr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!