Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot határon át...

Tengerimalacot határon át lehet vinni? Ha igen, mi módon?

Figyelt kérdés
Görögországba megyünk a nyáron és egyedül nem maradhat a lakásba.

febr. 7. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldható meg másképp? A tengerimalacokat nagyon nem tesz jót a hosszú utazás, én inkább valakire próbálnám rábízni, mert az utazás meg fogja viselni a szervezetét.
febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
El akarod vinni az ötven fokba? Nem pusztul el? Ráadásul repülőn gondolom.
febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy ismerősöd vagy kedves szomszédod, akire rá tudod bízni?
febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább bízd rá valakire mert neki ez egy kínzás lenne az út.
febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
mi nagyon régen két tengerimalacot egyedül hagytunk szó szerint egy hétre csak több vízzel és étellel. túlélték de nagyon sajnáltam őket emiatt
febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
#5 Ha nincs probléma, akkor lehet hogy túlélik, viszont arra is gondolni kell, hogy a tengerimalac képes a legrosszabbkor lebetegedni. Ha nincs aki figyel rá, akkor egy betegség 1-2 napon belül elviheti és nem azért mert ennyire gyengék, hanem azért mert tünetrejtő mivoltuk miatt, akár 1-2 hétig látszólag tünetmentesek lehetnek, vagyis lehet hogy nem veszed észre, hogy beteg. Most elmész nyugodtan otthonról, oda vagy 1 hétig, a tengerimalac meg közben elkezd tüneteket produkálni, akkor mi van? Ha nincs aki elvigye orvoshoz az szinte biztos végzetes. Nem mellesleg a kérdés alapján a tengerimalac egyedül van, vagyis valóban tök egyedül lenne, egy ingerszegény környezetben az állat. Mert párban csapatban, ha jól kijönnek, akkor normál esetben elvannak egymással, elszórakoztatják egymást, de teljesen egyedül nem túl érdekes. Apropó, a tengerimalac szociális állat, pozitív hatással van rá egy fajtárs.
febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A célország szabályait kell figyelembe venni. Az unión belül általánosságban kisállatnak (mint a tengeri, a nyúl, a hörcsög, stb) nem kell útlevél, se állatorvosi engedély.

Viszont ha csak nyaralni mentek, akkor azért nem érdemes magatokkal vinni, messze nagyobb stressz neki ez az út, mint hogy nélkületek lesz. Viszont keressetek "malac-szittert". Vagy rokon, barát aki ért valamelyest a malachoz, lehetőleg akit a malacok ismernek. Ha más nem, tengerimalacos csoportban lehet segítséget kérni. (Én nyuszis vagyok, de van olyan hölgy, aki vállal a saját házában panzióztatást - lehet, hogy tengerimalaccal is van ilyen).

febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha senkinek nem tudnám lepasszolni,érdeklődnék egy kisállatkereskedőnél,mennyit kér azért hogy nála nyaraltassam.
febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon próbálkozz, sokszor látom, hogy sokan keresnek valakit, aki a kutyájukra vigyázna pár napot. Mindig vannak jelentkezők, biztos a tengerimalacra is lenne. Persze azért az idegenekkel csak óvatosan, de ha nincs más lehetőség... Semmiképp se vinnék egy tengerimalacot Görögországig, az a legrosszabb és legveszélyesebb opció.
febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha végül az az opció marad, hogy olyanra kell bíznod a malacot, aki nem közeli ismerősöd (bár egye kefe, az ő esetükben is érdemes), mindenképp írj szerződést.


Legfőképpen az szerepeljen benne, hogy visszatérésedkor haladéktalanul juttassa vissza neked a malacot, ha nála lesz.


Ezenkívül hogy legjobb tudása szerint ellátja majd őt, baj esetén értesít és elviszi a megadott állatorvoshoz (a költséget megtéríted), ilyenek. Alap dolgok, amiket - gondos, lelkiismeretes malac-csősz esetén - említeni se kell.

Fizetséget is ebben lehet megadni.


Lehet hogy én vagyok túlzottan aggódós, de inkább megelőznék bármiféle problémát. Véd téged is, őt is.

febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!