Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot hol érdemes...

Tengerimalacot hol érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Testvéremnek szeretnék venni tengerimalacot. Sajnos most szép és nagy ketrecre, terráriumra nincs pénzem. Olvastam, hogy egy nagyobb ládában (ami persze jól szellőző) is jól tudja magát érezni a kisállat, ha megfelelő körülmények között lakik. Igaz ez? Mennyire piszkít? Szobában vegyük fel a szőnyeget? Nekem törpehörcsögöm van és tudom hogy neki is mennyire fontos a kényelem, szóval nem szeretnék úgy tengerimalacot venni, hogy netán rosszul érezze magát a tesómnál.
2010. okt. 25. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
ha berakod a ládába ki se akar onnan jönni. nem kell a szőnyeget felvenni, csak forgács legyen a ládában. Piszkít? Hát ja, tudod, ami eszik, szarik is.
2010. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom...


A fa ládát sem tartom annyira jónak. Szóval nincs kapcsolata a külvilággal, és ha egyedül van, akkor ez fontos. A ketrecből az enyém rendszeresen nézelődik, feláll a szélére és bambul. Látja, ahogy járunk-kelünk, stb..

Én inkább gyűjtenék még ketrecre.

Egyébként lehet kapni komplett szetteket (itató,nagy ketrec, ház, kezdő adag széna, forgács) 9900 Ft-ért is, már láttam. Az egyáltalán nem sok.

2010. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az enyémnek nyitva van a ketrec ajtó, mégse jön ki, olyan kis beszari :D

de hazamenni profin tud :D


inkább ketrecet vegyél neki, én is azt mondom, mert az jobban szellőzik, több kapcsolata lehet a külvilággal, nem tompulnak úgy el az érzékei.


persze annyiból nem oké, hogy amikor megijed, akkor viharos gyorsasággal fut egy kört, és kicsapja a forgácsot, de azt össze lehet porszívózni fél perc alatt, vagy visszateszed kézzel azt a kis mennyiséget.

2010. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ládába én sem tenném, mert a bezártságtól, attól, hogy nem lát ki félős lehet. Meg az nem is nagyon szellőzik, én inkább gyűjtenék ketrecre.
2010. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Én nem vennék egyáltalán. Állatkínzásnak tartom, hogy egy kis ládában kucorog egész életében. Ha senki nem venne, akkor megszűnne ez a fajta kereskedelem. Az jó lenne.
2010. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

hát expressz oldalán nagyon olcsón használtan be lehet szerezni. Akváriumba tartom és ha kiveszed szőnyegre ne tedd!!!Olyan helyre tedd amit fel lehet mosni vagy könnyen ki lehet mosni és nem sajnálod. Ketrecet azért nem szeretem mert ahogy ugrál örömében :) kiszórja a forgácsot is.

Hosszú életű egy malac, és sok törődést igényel!!!

2010. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem faláda, hanem egy hatalmas műanyag láda, aminek az oldala rácsos, szóval ott bőven tudna bámészkodni is szerintem :) kÖszi a válaszokat.
2010. okt. 25. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:
szrintem ellene olyan lábdában csak valami dobozdarabot vagy muanyagot kell alát tenni es arra a forgacsot h ne akardjon be a lába a rácsok kozé.mert a muanyag láda alja is rácsos csak azér.mondjuk én félnék h kimászik a ládábol mivel az elég alacsony.szerintem el lenne ha nem félsz h kimászik és elveszik.
2010. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet kreáltam neki bútorlapból, meg obiban régen vettem nyúl rácsot az volt itthon, és az van az elején.


Hát teteje nincs, de nem ugrik ki a malacka.

55 x 120 x 40cm


55cm magas, abból nem tud kiugrani. 30cm-ből még kiugrott :)


Ez ilyen. Jó, nincs alatta forgács, mert még nem vettem, de az mindegy. És lehet tálcákat rakni alá :)


[link]

2010. okt. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon sokat piszkít, és sokat eszik is.

Igazi disznóólat csinál pillanatok alatt. Ez nem vicc :)


Tegnap csináltam bútorlapból azt a dobozt, és már telekakálta az egészet. Nem csak egy sarokba megy, hanem mindenhova. Az nem jó ha nincs alja, még ha kő padló van, akkoris únni fogod azt felmosni, szóval minimum valami műanyag tálcát rakjál alá :)

2010. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!