Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem takarítja a nyuszi...

Miért nem takarítja a nyuszi a hátsó lábait?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem két kosorrú törpenyuszit és igaz még csak három hónaposak, de úgy vettem észre, hogy nem takarítják a hátsó lábaikat.

Mindenhol máshol nagyon tiszták, szépen is bogyóznak, igaz még nem csak az almot használják, csak pisilni nem pisilnek máshová, de nem értem miért nem takarítják le, mert bárhol látom, mindenki nyuszijának tiszta szokott lenni.

Ennek lehet komolyabb oka vagy esetlek kicsik még és le ki kéne vágni az összeragadt szőrt?

(már úgy hoztam el őket, hogy volt pár helyen kaka a szőrükbe ragadva a lábukon)


márc. 4. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Kaki nem nagyon kellene, hogy ragadjon, ugyanis az egészséges nyúlbogyó száraz. Van egyetlen egy fajta kicsit kenődősebb kakijuk, amit meg szoktak enni - az viszont a megevés miatt nem nagyon kenődhet sehová.

Ha pisiben tapicskolni tudnak, az nem jó. Miből van az alom? Fapellet vagy szalmapellet kellene (esetleg rá egy réteg forgács vagy széna/szalma), a faforgács önmagában hamar átázik, nem megfelelő.

márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Száraz a kakijuk, csak az alomból szedik fel, mivel rápisilnek.

Fapellet és szalma keverve van alattuk.

márc. 4. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ketrec aljában van valami szőnyegük? Az felszívja alapvetően az extra nedvességet. (Meg a talpfekély kialakulásának megelőzése miatt is fontos lenne)
márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kifutójuk van, de igen szőnyeg van végig alatta, kivéve az alom tálcában, ott csak az alom van.
márc. 5. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!