Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pisis ketrecet hogy lehet...

Pisis ketrecet hogy lehet alaposan kitakarítani?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény ivartalanított törpenyuszim szobatiszta de van hogy belepisil a ketrecébe vagy a vécéje mellé. Naponta takarítom a ketrecet hetente 3x átmosom és az a gondom hogy a ketrec aljan hófehér foltok lesznek száradás után, gondolom ez a nyuszi vizeletétől lehetséges.

Mivel tudnám eltűntetni? Ma éjszakára beáztatom ecettel hátha jobb lesz tőle de nem tudom mi lenne a megoldás. Ötlet?


ápr. 13. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
sósav remekül oldja, én azt használok. alaposan, többször öblíts utánna.
ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszönöm szépen! Ki fogom próbálni
ápr. 13. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sósav ?? Uramatyám.

Én semmilyen vegyszert nem használok az állatok mellé, főleg nem ilyen durvát.

Sima 20%-os ecet elegendő, kicsit áztatod, aztán szivaccsal vagy kefével megdörzsölöd és feljön szépen. Az ecet fertőtlenít is egyben és szagtalanít. Macskák alomwc-jét is azzal mosom el.

ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

3-as meg lennél lepődve miket kell használni a rendes fertőtlenítéshez és takarításhoz 😅😅


A sósavat nem kell démonizálni, gyönyörűen és hasznosan működik, és teljesen ártalmatlan normális felhasználás mellett:)

ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én rendesen takarítom és fertőtlenítem a helyüket, állatorvos is azt javasolta, hogy állatokhoz jobb, ha nem vegyszert használok, hanem olyat, ami természetes.


De te nyugodtan mérgezd a sajátjaidat, ha neked az úgy jobb:)

ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom milyen méregről beszélsz, 1 nem jutnak hozzá, 2 a sósav igen természetesen dolog, főleg a gerincesekben
ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A vízkövet mindenképpen a savak fogják oldani. Ha nagyon aggódsz a sósav miatt (egyébként nem ördögtől való az se), akkor élelmiszerekkel érintkező anyagokat ecetsavval, citromsavval szokták vízkőteleníteni. Ha gondolod szerezhetsz jégecetet is (100%-os ecetsav), az is hatékonyabb, mint a 10-20%-os ételecet, de a savmaradékot vízben feloldva ugyanolyan alacsony ecettartalmú oldatot kapsz, mint az ételecet, így nem fog ártani, ha kimosod a ketrecet.

Ha valaki mégis nagyon aggódik, hogy savmaradék marad a ketrecben, akkor valamilyen gyengén lúgos anyagot, mint mosószódát, szódabikarbónát lehet rá a takarítás után szórni, ami semlegesíti és a keletkező nátriumsók teljesen ártalmatlanok. Annyi, hogy ne közvetlenül a savba szórja senki, mert a pezsgés nagyon látványos, csak a sav-bázis reakció során elreagált anyag már nem tud reagálni a vízkővel, csökkenti a hatékonyságot, ha nem szabotálja teljesen, mert a sók már nem fognak reagálni.

ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is 20%-os ecettel szoktuk kisúrolni, tökéletesen feloldja és kitisztítja, fertőtleníti.
ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kimostam ecettel, úgy hogy előtte 1 éjszakát áztattam benne és szépen kiszedte a pisi foltokat, igaz nem lett olyan mint újkorában volt, de sokkalta szebb lett :)
ápr. 14. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!