Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan születhetne hasonló...

Hogyan születhetne hasonló kismalacom? Lécci csak értelmes válaszokat!

Figyelt kérdés
Nem régiben meghalt egy nagyonszép tengerimalacom,tricolor vörös-fekete-fehér (teknőc tarka-fehér) most is vannak malacaim,de ilyen malackát sehol sem találok, ezért az lenne a kérdésem,hogy milyen színű malacoknak kéne párosodni ahhoz,hogy lehetséges legyen,hogy háromszínű legyen az utód!? köszi előre is a válaszokat! :)
2010. nov. 4. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A szín nem véletlenszerűen alakul náluk?
2010. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tri colorokat?
2010. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a váletlenen múlik, ez SZÍNtiszta genetika. :) De így elég nehéz lesz, mert ismerni kéne hozzá a felmenőket is meg ilyesmi... Meg jócskán utánanézni a színgenetikának
2010. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég nehéz ugyanolyan vagy hasonló színválasztékú allatot előállítani,mivel ez leginkább a pigmenteken múlik hogy mennyi és hogy jut belőle az állatnak...
2010. nov. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sztem fekete-vörös fehéreel fekete fehér-vörössel próbáld ki XD
2010. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel 3-5 malac születik egy alomban, egy vörös és egy fekete-fehér malacszülőktől valahogy így lenne szerintem: egy fekete fehér, egy vörös, egy fekete-fehér-vörös, meg talán még egy fekete vörös. De ez csak elmélet, tényleg a pigmenteken múlik a nagyrésze a dolgonak.
2010. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem jó párszor szült a tengerimalacom régebben. A nőstény fekete-fehér a fiú vörös-fekete-fehér volt. Az utódok pedig, ...hát rájuk nem vonatkozott semmilyen törvényszerűség. Legtöbbször, volt 3 színű malac is az alomban, de olyan is előfordult, hogy 2 fekete-fehér és 2 barna fehér kismalac született. Szóval eléggé véletlenszerű, hogy milyen színűek lesznek a kismalacok, persze ha a szülők közül 1 vagy 2 tricolor akkor jelentősen növeled az esélyét a dolognak.
2010. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!