Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsöghöz képest a...

Törpehörcsöghöz képest a törpenyuszi büdösebb vagy hasonló? Úgy gondolnm h mondjuk 3-4 naponta takarítanám a nyuszi. Vagy a nyuszi sokkal szagosabb lesz? Lehet h tengerimalaccal jobbn járnék?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
3-4 naponta kell takarítani a nyuszit, akkor egyáltalán nem büdös.Kicsit szagosabb szerintem a nyuszi, de nem vészes, ha rendszeresen van takarítva.Személy szerint nem szeretem a malacokat, nyusziőrült vagyok.De azzal számolnod kell, hogy nem minden nyuszi ölbenyuszi, ezért kell tenyésztőnél venni, azok a nyuszik kézhez szoktatottak.
2011. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jóval többet kell takarítani a nyuszit, mint a hörcsögöt..büdösebb is, de nem feltétlenül azért, hanem mert nagyon sokat pisil, kail, ne abban fetrengjen stb..én pl pisitálját napi többször is kitakarítom és az egész ektrecet is min. 1x egy nap
2011. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Maga a nyuszi egyáltalán nem büdös, nagyon tiszta és jó illatú állatka. (Imádtam a bundája illatát érezni, miközben simogattam.) Csak a széklete, vizelete büdös.


A mi nyuszinknak csináltunk nyuszivécét: egy rács (úgy emlékszem, műanyag tejesláda vagy zöldségesláda), és alatta nedvszívó alom. Így sokkal könnyebb volt tisztítani, és szagtalan volt az egész. A nyuszinkat rászoktattuk, hogy mindig ott végezze a dolgát. Szépen odaugrált és elvégezte a dolgát a kis cukiság. =:×

2011. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ilyen pisi tálat azt lehet külön venni vagy befogod valamit? vagy az h működik meg drága? meg hallottam olyat h van olyan bolti táp ami jobb illatúvá teszi a nyuszi pisijét erről tudtok valamit? ja igen és ha már itt tartunk akk kérdeznék egy olyat is h esetleg h tudnám összebarátkoztatni a kutyámmal h ne bántsa és tudjam kint is ugráltatni? köszönöm a válaszokkat :)
2011. márc. 30. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen nyuszi WC. Háromszög alakú.Először odateszel pisis almot és majd szépen rájön, hogy neki oda kell mennie.Arról a tápról nem tudok véleményt mondani, én sima táppal etetem.Először a nyuszi marad a ketrecben és oda viszed a nyuszit.Ezt sokszor és szép lassan összeszoknak.
2011. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*és oda viszed a kutyát
2011. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem :) nah majd ha meglesz a nyuszi akk majd megpróbálom csak a kutyim nehogy nekiugorjon a ketrecnek
2011. márc. 30. 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet összehasonlítani a 2 állatot. A nyuszi sokkal többet pisil és kakil. Én a hörcsögömet hetente 1x szoktam kitakarítani, az elég szokott lenni, mert csak 1 helyre wc-zik. A nyuszijaim wc-jét naponta szoktam takarítani, mert 1 nap alatt telepisilik-kakilják (egyébként én macskaalmot teszek bele, így egyáltalán nem büdös), a ketrec alját hetente. Szerintem a 3-4 nap elég ritka, akkor már szaglani fog.

Sosem volt malacom, így nem tudom, hogy azok mennyire büdösek vagy nem, de magának a nyuszinak tényleg semmi szaga nincs, mindig tökéletesen tiszta és szagtalan a kis bundája.

2011. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a nyuszik székletének NINCS SZAGA!

A pisijük büdös nagyon, de ha rászoktatod az alomra, akkor nincs semmi gond :)

Én naponta kiszedem a ketrecből a bogyókat, 2 naponta alom-csere, 3. napon pedig fertőtlenítős mosás az egész ketrec alján.

2011. ápr. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyuszi nagyon tiszta kis állatka, nagyon finom illatú a bundája, én mindig imádtam szagolgatni. :)


Imádom őket...


=:× =:× =:× =:×

2011. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!