Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Barátnőmet egy bolha csipkedi,...

Barátnőmet egy bolha csipkedi, ami a hörcsögtől jött?

Figyelt kérdés
Barátnőmön az elmúlt napokban egymás után jönnek ki ilyen piros foltok, mintha szúnyog csípte volna meg, csak a kezén. Ma reggel találtam egy fekete kis állatot, de nem ugrált, mint a bolha, hanem mászott. Lehetséges, hogy valahol bolha lenne a házban, mert a barátnőm a törpehörcsögöt simogatja, nyúzza egész nap. Mit lehet tenni?
2010. nov. 6. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
bolhairtóról hallottál már? :D
2010. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Carena ***** válasza:
Fekete kis izé ami mászik:Kullancs????
2010. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát igaz h jó idő van de még vannak ilyenkor kullancsok? :O Meg egyébként is az teleszívja magát aztán lelép, nem egymásután szívogat :p
2010. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Carena ***** válasza:
De a bolha nem mászik! Tudod az ugrál! Akkor nemtudom! Bizt valami bogár volt!
2010. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csalánkiütés. Azért, mert allergiás a hörcsög szőrére. Próbálja ki a barátnőd, hogy egy hétig nem fogdossa a hörit, csak kaját/vizet ad neki, és azután is gyorsan, minél előbb kezet mos. Ha akkor nem jön ki rajta kiütés, akkor valószínűleg a hörcsög szőrére allergiás.
2010. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem a párom hozott haza bolhát 1x (bárhol összeszedheted: busz stb), az nagyon kedvelt engem és a macskánkat. véresre vakartam magam, annyira viszketett. (bár van külön kutya és emberbolha, ha ízlik neki a véred összetétele, akkor a kutyabolha rajtad is megél).a szőrben pedig jól el tud bújni, és oda-vissza jár a lakásban emberről állatra.

ha nem muszáj, mit ugráljon? nekem is szépen ballagott a lábszáramon. akkor biztos, hogy bolha, ha sikerül megfogni, és nem tudod az ujjaid között elnyomni, csak a két körmöd között, mert olyan kemény páncélja van.

nálunk sajnos lepetézett, és sokáig nem tudtuk kiirtani, mert allergiás vagyok a bolhairtó porra, a nyakörvet meg kiröhögték. később olvastam, és nekem bevált: bergamott és eukaliptusz illóolaj(valójában koncentrátum) keverékét szétspricceltem a lakásban, főleg az ágyat, ruhákat, padlószőnyeget,a macskánk helyét. kb. 1 hét alatt megszűntek a csípések.

sok sikert.

2010. nov. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!