Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy ne féljen...

Mit tegyek, hogy ne féljen ennyire a tengerimalacom? Nemsokára veszek neki egy társat, akkor jobban biztonságban fogja érezni magát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy Pehely(a malac) minden mozdulatra megurik, és rohan egyet. Szegényt nagyon sajnálom, de nem tudok úgy megmozdulni, hogy ne esne hanyatt a rohanástól. Mit tegyek? És a másik malaccal biztonságban fogja érezni magát?,??
2010. nov. 6. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem... szerintem még jobban fog félni. Ha rám hallgatsz, csakis tőle kisebb malacot veszel mellé.

Sokat vedd kézbe, simogasd, egy idő után megszokja, hogy nincs mitől félnie.

2010. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha beraksz neki egy házat nem fog annyira félni, hisz ők zsákmányállatok természetes félelmük. Idővel feloldódik, kell neki néhány hónap, hogy megszokjon. Az én malacommal is így volt, szereztem neki egy társat, és már sokkal szelídebb. Igaz a másik malac a dominánsabb, de jól megvannak. Egymástól tanulnak nagyon aranyosak. Szóval bármit is olvastál a HÁZ nagyon fontos.
2010. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot, de van háza.:)

Amúgy kisebb malac lesz mellé.

2010. nov. 7. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
idővel később tegyél neki társat be, mert jót tesz nekik ha van társaságuk, kezdetben nem fognak jól kijönni egymással, mivel szokják a másik szagát, mozdulatát stb, és ez idő alatt alakul ki nálluk a rangsor, ez eltarthat egy jóideig amíg berregnek egymásnak stb, ettől nem kell megijedni, pár hónap múlva már nagyon jól meglesznek :) tapasztalat
2010. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát kösz, de nekem sikerült két nagyon domináns malacot kifogni, 3 hónapja itt vannak már, és még mindig berregnek, meg himbálják a farukat:):):)
2010. nov. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!