Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Karácsonyra szeretnék kérni...

Karácsonyra szeretnék kérni hörcsögöt vagy tengerimalacot. Tudnivalók?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy melyiket érdemesebb tartani és hogy kettöt vagy egyet vegyünk-e (bár 2-re lehet nem telne).

Még sose volt egyik se, ezért tapasztalatlan vagyok benne.

A következö kérdések érdekelnének leginkább, de írhattok mást is ha eszetekbe jut, ami alap dolog.


Melyik mennyibe kerül?


Hörcsögböl vagy tengerimalacból van-e hosszúszörü? Ha igen melyikböl? (Ez is fontos döntési szempont lenne, mert hosszúszörüt szeretnék)


Akváriumban vagy ketrecben érdemesebb-e öket tartani?


Milyen kiegészítök tetszenek nekik? (pl. futókerék)


Körülbelül meddig élnek?


Sima táppal lehet-e csak etetni öket, vagy esetleg valami mással is?


Mennyire bírják, hogy ha egyedül vannak hagyva pár órára?


Szelidíteni melyiket lehet jobban? (Ez a másik fontos szempont, mert szeretném ha kilehetne venni a kis "otthonából" kézben)


Egyelöre ennyi jutott eszembe, de írjatok lécci fontos tudnivalókat hörcsögröl és tengerimalacról is :)


16/L


2010. nov. 9. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

huh

Melyik mennyibe kerül? tengerimalac 2000ft-15000ft-ig

hörcsög 500ft-3000 ft-ig


Hörcsögböl vagy tengerimalacból van-e hosszúszörü? tengerimlacba vannak szép hosszúszőrűek


Akváriumban vagy ketrecben érdemesebb-e öket tartani?

ketrec

Milyen kiegészítök tetszenek nekik? (pl. futókerék)

hörcsögnek:futókerék,tengerimalacnak :ól

Körülbelül meddig élnek? tengerimalac átlagban 7-8 év

hörcsög 2-3 év


Sima táppal lehet-e csak etetni öket, vagy esetleg valami mással is?

kell nekik mellé adni friss zöldséget és gyümölcsöt mindennap (pl:uborka,saláta,alma,répa..stb.

Mennyire bírják, hogy ha egyedül vannak hagyva pár órára?

elvannak egyedűl

Szelidíteni melyiket lehet jobban? szerintem a malacka szelídebb:D

mindkettő jobban érzi magát ha va nmellette még egy egyed. érdemes egyneműeket összerakni a nem kívánt szaporúlat miat.Malacnál mindegy,hogy kjét fiú vagy két lány.Hörcsögnél inkább két lányt.

2010. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Két lányhörcsög nem jó egymás mellet, saját tapasztalat.
2010. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

:S

akkor höri egyedűl malackak kettecskén :d

Malacok elvanna kegyütt ha egyneműek, ez az én tapasztalatom ^^

2010. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hörcsögöt egyedül tarts, tengerimalacot párban. A tengerimalacnak széna is kell (sőt főként az kell). Hörcsögből is van hosszú szőrű, nem csak tengerimalacból, de a tengerimalacból könnyebben találsz. A többit az első leírta. :)
2010. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a főbb dolgokat, bár én a malacomat 500 Ft-ért vettem:D:D

Én hörcsöggel kezdtem, egy fiút és egy lányt kaptam, egy év múlva már kb. 30-an voltak. Nagyon kevés gond volt velük, egész nap aludtak, nem tudtam velük igazán mit kezdeni. "Szelídek" voltak, vagyis hagyták, hogy kivegyem őket, de szerintem nem valami értelmes állatkák. Persze, vannak pozitívumok is, olcsóbb a tartásuk,kisebb helyen elférnek, jobban elvannak egyedül, kisebbek, könnyebb takarítani stb. Jelenleg egy tengerimalacom van, és meg is maradok a fajtánál:)

Pozitívumok: Nagyobb, ezáltal "simogathatóbb", gyönyörű szőre van az enyémnek, ha kiengedem, olyan mintha egy paróka futkosna a földön:), okosabbak (Ha éhes egyből jelez, illetve ha magamhoz hívom odajön, megismeri a hangom stb., míg a hörcsögöt lekiabálhatod az sem érdekli.

Jah, és persze nappali állat. (eredetileg nem de a szükség miatt átszoktak)

Negatívumok: Nagyobb, tehát nagy ketrec kell neki ami nem olcsó. Sokkal könnyebben kiszórja a forgácsot, nagyobbat potyogtat, tehát sűrűbben kell takarítani.

Remélem segítettem:)

2010. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy hörcsögnek nem szabad K betűs zöldségeket, citrusféléket és nedves füvet adni :)
2010. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A tengerimalac mellett vagyok eddig és amiket írtatok attól se változott a véleményem :)

Maradok is akkor annál. Csak még nem tudom honnan tudnék majd beszerezni, meg gondolom elég sok gond van velük elöször, mikor még nem szoktam meg :D


De amúgy van 2 papagájunk, 2 cicánk meg 1 kutyánk szóval az állattartás nem újdonság :)

2010. nov. 9. 16:50
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenképp lányt szeretnék, mert azok általában barátságosabbak és nyugisabbak. De azt nem tudom, hogy 2-t kaphatnék-e.. mert most nem állunk túl jól a pénzzel.


Ha csak egy lány lenne, akkor azért nem lenne túl depressziós, hogy egyedül van?

2010. nov. 9. 16:53
 9/17 anonim válasza:

Tengerimalac társas lény,ha pedig nem álltok jól anyagilag akkor ne is vegyetek tengerimalacot mert az se mindegy,hogy mekkora ketrece van a malcnak,jah és a tengerimalac társas lény szal egyet nem nagyon érdemes venni,te nem potolod a társát,ha szeretgeted is...

figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt

[link]

2010. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sütimenus válasza:

szerintem mindkettőt ketrecben kéne tartani és táp helyett lehet még zöldséggel vagy gyümölccsel etetni.futókerék rágóka(állatos boltokban pl:freshnapf lehet kapni höriknek meg tengeri röfiknek kis rágókákat amik többfélék is lehetnek pl:mézeskarika ami magokból áll és mézzel van "összetapasztva"ezeket a ketrecre lehet erősíteni)höriknek nem ajánlom az olyan magos tápokat amelyekben "szúrós"darabok is vannak mert kiszúrhatja valamijét (ha pl a pofazacskóba teszi és lecsuszik a torkán) ezt saját hörimen tapasztaltam meg nagy daganata lett gennyezett és állatorvos sem segíthetett rajta és meghalt =( lehet nekik berakni külön erre tervezett házikót amibe elbújhat és még kell valami amin mászkálhatnak pl csövek amiket szintén állatos boltokban lehet kapni.én a helyedben a tengeri malacot választanám mert az tovább él és mivel te hosszú szőrűt akarsz akkor röfi mert höriből nemhiszem h van hosszú szőrű.elviselik az egyedüllétet.talán a röfit jobban lehet szelidíteni mert ha egy hörcsög elszabadul az már spurizik el valahova(az enyémet a mosógép alatt találtam meg...)[ha mégis a höri mellet döntessz és elszökne akkor itt egy tipp hogyan lehet visszacsalogatni:fogsz néhány könyvet és egymásra rakod őket úgy hogy feltudjon rá mászni.utána lerakunk mögé egy vödröt tele faforgáccsal hogy puha legyen(vagy épp amit a ketrecbe rakunk alá)(fontos hogy a vödör kisebb legyen mint a könyvrakás)az uccsó könyvre rakjunk egy vonalzót úgy hogy az ne dőljön le és a végére agy mogyorót vagy gyümölcsdarabot stb... majd maradjunk csendben és várjunk.később valószínű hogy a höri a vonalzó végére mászik és így belepottyan a puha faforgácsba.nekem bejött]ha a tengerimalac nyugottan sétálgat a lakásban ha el van engedve akkor figyeljünk rá nagyon mert nekiáll rombolni pl:lerágja a tapétát.

hu most csak ennyi jutott eszembe de szerintem a tengerimalaccal jobban jársz.

2010. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!