Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a nyuszijaimat, hogy rendesen jöjjenek pórázon?

Figyelt kérdés
Ma akartam először vinni őket, de alig akartak megmozdulni. Aztán egy ideig jött, megint megállt, aztán megint jött, és megint megállt. Hogy tudnám rendesen vezetni őket?:D
2010. nov. 13. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam nyulat pórázon. A nyuszika inkább szökdel, nagy nyúlvágtára ne számítsál.
2010. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyúl sosem fog úgy jönni melletted mint a kutya. A hám vagy a póráz csak annyit tesz hogy nem tudnak világgá szaladni ha kiengeded őket, de sajna neked kell a nyúl után futkosni és nem fordítva.:)
2010. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na ezt jól körbevihogtam, már bocsánat.


Szóval a nyuszi teljesen más, mint egy kutya, ha eddig nem tűnt volna fel. Ilyen dolgokra nem lehet megtanítani, ha belegebedsz, akkor sem.

2010. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem az h azt akarom hogy úgy jöjjön mint egy kutya hanem az a baj, hogy egyáltalán nem megy!
2010. nov. 13. 23:05
 5/7 anonim válasza:

nem ismeri. szokasd hozzá: legyen rajta a lakásban, azzal együtt mászkáljon, így megszokja (vedd azért rövidre, nehogy fennakadjon valamin. aztán fogd a végét, és komótosan ballagjatok együtt: ha megáll, akkor te is, ha megy, akkor te is. néha ne engedd, így te leszel a vezér. ha már jól megy, akkor próbáld utcán, de az se lesz sétagalopp, mert a kinti világot nem ismeri. (vagy csak állni fog, vagy folyton el akar rohanni, hogy elbújjon). ha nem akarod, hogy boldog-boldogtalan rátok csodálkozzon, elhagyatott mellékutcában próbálkozz.

aki röhög, azzal ne foglalkozz, macskát se szoktak sétáltatni pórázon, én mégis láttam már 1x.

türelem, ne add fel.(kivéve, ha a nyuszi nagyon nem akarja, akkor ne erőltetsd)

2010. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém frászt kapna ha kivinném az utcára, keress valami rétet, (hiszen félő hogy megrág egy cigarettacsikket, szmog van, és piszok) és ott gyakorlatozz. érdemes klikker módszerrel képezni, és jutalomfalatokkal motiválni. Létezik nyúlagility, tehát semmi sem lehetetlen sok rengeteg kitartás és türelem szükséges hozzá.

http://www.youtube.com/watch?v=5TC6_5-dumA&feature=related

2010. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Beszarsz neki.:D Okok türelmes leszek. van 2 nyuszim az egyik tűri a másik nem. Amm nem Bp-n lakok hanem egy faluban, és nagyon nyugodt helyen lakok szóval megijedni nem tud, meg eldobált csikkek sincsenek.:D Akk türelmes leszek.:) köszi!
2010. nov. 15. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!