Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem baj, ha a tengerimalacaim...

Nem baj, ha a tengerimalacaim sok répát esznek? És az jó, ha bevonom a ketrecet szúnyoghálóval, egyrészt hogy ne legyen se légy, se szúnyog, másrészt meg így nem tudja kipacsálni az almot?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem csak azt eszik. A tengerimalacoknak sok vitamin kell és nem csak A vitamin, ezért, ha csak azt eszik, akkor próbáld lassan kevesebbet adni és mellé egy más féle zöldséget.

[link]

2010. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem szólóhoz, miszerint jó ha sok répát eszik, de másféle zöldséget is adjál neki, ami nem a "K"-s zöldségek közé esnek.

Répa mellé lehet paradicsomot, kigyóuborkát (kis mennyiségben), dinnye, alma, (mosott) petrezselyem stb...


A kérdésed második felére a válaszom, hogy én nem tenném. Mivel a tengerimalac rágja a ketrecrácsát, így a hálót megrágva esetleg történhet valami a malacoddal. Inkább akasztható légyirtóval védekezzünk, illetve a szúnyogok ellen meg szúnyogháló az ablakon, de ez védi a legyektől is.


Remélem segítettem...

2010. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, de az egyik ismerősöm barátja nagyon sikeres t.malac tenyésztő, és ő ajánlotta.
2010. nov. 17. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd én saját tapasztalataimra hagyatkozok, s ami bevált nálam azt javaslom, de amit még nem tudok vagy nem tapasztaltam kiszoktam próbálni, mert lehet egyszerűbb és hatásosabb.


Őszintén meg mondom neked, hogy tengerimalactenyésztőkkel kapcsolatban vagyok, sőt ismerek is néhányat. Bálintékkat, akik a malacok.hu-t, s itt az előttem szóló is belinkelt. Piggy Tengerimalac Farmon Ágit és Zolit, de Ducky Pigletet is mondhatnám, bár velük nem vagyok napi kapcsolatban. Illetve Oldwarrior, akikkel havi 1x 2x van levél váltásunk ilyen-olyan ügyben.


Hangsúlyozni szeretném, hogy kérdésedre személyes tapasztalatomból válaszoltam úgy, ahogy. Megfogadod vagy nem, vagy kitartasz a tanácsolod mellett a TE döntésed, s bárhogy is lesz én csak "tanácsadó" leszek a témában. A Döntés a Tied :)

2010. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, már megcsináltam. Hatásos volt, mert így nem szórják ki az almot, és amilyen jól nevelt malackák, nem rágják a ketrec rácsát sem:)

Egyébként kívülről van a szúnyogháló felvarrva, úgyhogy nem tudják megrágni, de most megint répát esznek. :Imádják:) Meg a cukkinit is.

2010. nov. 18. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
a répa jó a de szúőnyog háló nagyon nem
2010. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert??? :O
2010. nov. 26. 17:54
 8/8 Kolibri71 ***** válasza:
Szia, tanulmányozd át a gemon.ro oldalt. Túlzásba azért ne vidd a répát. A malac alapvető étele a széna, én javasolnám még a cavia re-balance tápot, csak pár szemet, a változatosság kedvéért.
2010. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!