Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig tart míg a tengerimalac...

Meddig tart míg a tengerimalac "beilleszekedik"?

Figyelt kérdés

Csak ott ül a sarokban és mivelhogy nem hoztam semmit sem az eredetri alomjából, ezért csak ül és néz. Meddig fog ez tartani?

Nem eszik és nem is iszik? Csak ül és semmit sem csinal.

Mit tegyek?


2010. nov. 14. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Meg vagyok nyugodva. De más zöldséget-gyümölcsöt is adjál neki, például szőlőt kimagozva, végig kell próbálni, miket szeret. A sárgarépa, saláta, uborka biztos tipp, de frissek legyenek, ne fonnyadtak, olyan minőségű, amilyet te is megeszel, megmosva. Nyáron pláne sokmindent: őszibarackot, görögdinnyét, cseresznyét. Ne adj káposztaféléket, krumplit, karfiolt, karalábéból én már adtam, de csak nagyon picit, mert ezek puffasztanak. Lehet jól megmosott karalábélevelet is, illetve ki kell próbálni, még milyen levelet szeret, pl spenót, karfiol, retek, zeller, minden malac ízlése más. Ne a mag legyen a fő kaja, alapvetően nem magevők, a sok mag hízlal. Vágni kell a körmét, ha hosszú, kb havonta, de csak a végét, nehogy belevágj az érbe. Túlnőhet a foga is, akkor állatorvoshoz kell vinni, aki megrövidíti. Minden viselkedésváltozásnál, nem evésnél állatorvos! Normál esetbem 8 évig él. És olvass, olvass, olvass!
2010. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Napraforgót és kukoricát nem ehet!!!!!!!!!!!!!!!

Adj neki ilyen préslet szénát (lebutítva zöld rudacska), búzát és zabot!!! Mert ezeket ehet!!! És vegyél neki tengerimalacoknak való magkeveréket! 700 forint egy csomag! És vegyél neki egy nagy ketrecet meg egy társat, ha azt akarod hogy sokáig éljen.

Amúgy az enyém két hónap alatt illeszkedett be teljesen.

Jó malacozást, remélem, megfogadod a tanácsomat:)

2010. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt egynagyon jó oldal:

www.tengerimajac.hu

Így ahogy írom, j-vel. Én is innen tanultam, ma már két fiú malacka boldog gazdija vagyok:)

2010. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Dehogynem ehet napraforgót és kukoricát, te se tudod megmondani, hogy miért, és a te sejpescímű oldaladon sem szerepel. Kifejezetten malacok számára készült magkeverékben van mind a kettő, már rég kihaltak voltak a malacok, ha nem ehetnének. Malacoldalnak a gemon.ro az elsőszámú forrás.
2010. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!