Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöm virgonc volt és jól...

Hörcsögöm virgonc volt és jól evett, mára alig mozgott. Olvastam a hörcsöbetegséglap.hu-n hogy télen olyanok mintha elpusztultak lennének. Állatorvos megmondta, vége. Radiátorra raktam volna feléledt volna? A forgács is elegendő volt. Mi volt a baj?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 20:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Ez a hörcsög kb:15 hónapos volt,1 évig volt nálunk soha nem változtattuk a helyét,terráriumban élt forgácsa rendszresen cserélve volt,evett renszeresen magvakat és zöldség-gyümölcsféléket.Szépen fejlődött tegnap még semmi baja sem volt.Ma reggelre teljesen legyengült és még az orvoshoz értünk vele nem is lélegzett.Keresem az pusztulása okát,de nem értem.
2009. jan. 12. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is igy jártam csak tengerimalacokkal egy nap alatt legyengült és elpusztult elsőnek az egyik majd egy hónap múlva a mások pedig minden meg volt nekik adva és én sem tom hogy miért pusztultak el :S.
2009. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az a hörcsög? Eltemetted már?

ÁLlatorvosunk mesélte, hogy egyszer egy kliense rábízott télen egy hörcsögöt, amíg síelni voltak. A felesége takarította, a hörcsögöt néhány percre ketrecestül kitette az erkélyre. Mire visszahozta, a hörcsög nem lélegzett, teljesen kipurcantnak tűnt. Doki kétségbeesett, hogy pont nála dobja fel a pacskert, utánanézett a szakirodalomban, és kiderült, hogy bizonyos hőmérséklet alatt a hörcsög téli álmot alszik, teljesen minimumra állnak a életfunkciói. Rátette a hörit a radiátorra, ahol néhány óra múlva magához tért. Szóval ha még nem ástad el, egy próbát megér. Lehet, hogy végképp betett neki, amikor kivitted a hűvösbe, hogy orvoshoz vidd. Elaludt, mint a medve.

2009. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de ez nem magyarázat arra hogy miért "aludt" el a melegben a a ketrecben,
2009. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Belehalt a rabságba
2009. jan. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam ha terráriumba van akkor nem olyan jól érzi magát mint egy hörcsögketrecben!
2009. jan. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a hörcsögök általába rákba halnak meg az én hörcsögeim is csak ugy egyik napról a másikra meghaltak !! és az orvos mondta hogy általába a hörcsögök rákba halnak meg !!
2009. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lakásból nem vittük ki a hörcsögöt 24 fok volt a szobában radiátor mellett volt mindig a terráriuma hétfő reggelre gyengült le előtte soha nem volt baja.Az állatorvosnál maradt a hörcsög mivel azt monda nem él már.Most nem merem felhívni a dokt pedig aggaszt a dolog hogy nem-e téli álmot aludt.Csak észre veszi egy orvos?Pedig nagyon hiányzik a kis "bohóc".
2009. jan. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!