Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kövér a nyuszim! Mit adjak...

Kövér a nyuszim! Mit adjak neki enni, hogy fogyjon egy kicsit de egészséges maradjon attól?

Figyelt kérdés
Persze tudom hogy testmozgás is kell neki.
2010. nov. 20. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Engedd ki a ketrecből,napi fél óra hossza nem nagy dolog! Neki szerintem pont elég+ne adj neki annyi eleséget,ha szoktál répát adni neki sokat,azt csökkentsd,mert nagy a cukortartalma... :) Adj neki változatosan zöldségeket,de figyelj oda,hogy mit szabad és mit nem+a mennyiségre!!!

Remélem tudtam segíteni. :)

2010. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szénát, szénát és még több szénát... tápot nagyon minimálisat, mézes rágcsát meg jutifalatokat felejtsd el, zöldségeket... és mozgassd!!
2010. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. nov. 20. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi fél óra mozgás egy nyúlnak nem elég, ők nagy mozgásigényű állatok, ha folyton a ketrecben ülnek akkor persze hogy híznak és nem is érzik jól magukat. Legalább 3 órára engedd ki a lakásba szaladgálni. Az etetéssel mi a helyzet? Milyen fajta tápot eszik és mennyit?
2010. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az udvaron van ketrecben. Az udvaron el szoktam engedni csak a mostani esőzések miatt nem mert nedves a fű..

egyébként. azért lehet kövér mert sokáig csak lucerna granulátumot kapott, mostanában már rendes nyúltápot : napraforgó, borsó, kukorica, árpa.. ezek vannak benne.

egy nap egy kis tányérral kap.(kb 1 marék)

ha több zöldséget enne egészságesebb lenne?

2010. nov. 21. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Törpenyúl?

Vegyél hámot neki és sétáltasd, vegyél jutalomfalatos labdát, tegyél bele zöldségeket, és ő majd addig görgeti ameddig ki nem esik belőle a kaja. Sok zöldség és széna, és csak egy evőkanálnyi (vagy 2szer egy teáskanálnyi táp, de az minőségi legyen, hogy megkapja a szükséges tápanyagokat, és vitaminokat)Nyúlagility pálya építése és klikkerezés.

2010. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
borsó meg kukorica? hát az nagyon nem jó a nyuszinak... vegyél neki kedvtelésből tartott nyusziknak való tápot... de gondolom lefogyasztani jóval nehezebb, mint felhizlalni:S
2010. nov. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek... érdekes ez a nyúlagility... még csak ktyáról hallottam ^^ talán kipróbálom :)
2010. nov. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!