Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vagy hol lehet megtanít...

Hogyan vagy hol lehet megtaníttatni egy vadászgörényt a vadászatra?

Figyelt kérdés
Mármint olyanra gondolok ami komolyabb okítás. Úgy tudom, hogy meg lehet őket tanítani a parancsra való cselekedetre is. Például: álljon meg, menjen be, jöjjön ki, megeheti vagy nem eheti meg, lábhoz stb. Honnan tudnám megtanulni a módját az oktatásra vagy hova tudom elvninni?
2010. nov. 20. 20:38
 1/3 anonim válasza:

a görény már túl szaporított állat.. már a vadász ösztönt ugy mond "kinőtték" egy idő után ha sokat foglalkozol vele.. hallgatni fog rád.. és tudod neki mondani h állj meg.. vagy gyere... vagy pitizz és akkor pitizik.. általába jutalom falatért cserébe sok mindent meg csinálnak..


konkrétan vadászatra nem lehet megtanítani őket..

azaz ösztönösen bennük van.. hogy elkapják az egeret..

de van olyan görény mint pl nekem is.. hogy magasról lesz*rja hogy mondjuk a hörcsög mellete rohangál.. mert annyira lusta hogy lehetetlen hogy ő erőt vegyen és vadásszon..


szóval betanítani.. úgy mint a kutyusokat.. jutalom falatot.. husit.. pl.. és.. jeleket kell neki mutatni..


de hogy vadászatra hogy tanítsd azt konkrétan nem tudom.. szerintem.. nem lehet nekik ezt tanítani.. vagy jön ösztönösen .. vagy bukta.

de mondom már úgy túl vannak tenyésztve hogy......

2010. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
van jópár görim és volt is már pár darab.Én mondom neked:van amelyik nem is foglalkozik a vadászattal és van amelyiktől el se lehet venni az áldozatát!Ez ösztön!Pl kutyába is van aki rögtön leszedi a vendég gatyáját van amelyik csak ugat és van amelyik fél....ez a görény természetétől függ.Pl cicáim közül van amelyik a plafonra is felmegy a lézerpötty után van amelyiknek mozgathatnám nem is figyel rá.Sokmindenre meg lehet a görit tanitani.De ez rengeteg sok idődbe fog telni.
2010. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az egyik nagyszülőm mesélte hogy náluk régen a padlásra hordták fel a gabonát. Ezáltal elég sok patkány meg egér volt. Már a fene sem tudja, hogy honnan hívták a vadászokat akik hoztak 8 görényt. Olyanok voltak mint a katonák. fütyszóra elkezték keresni a rágcsálókat és szépen sorban kifektették őket az udvarra. Másfél óra alatt a 8 görény 42 patkányt fogott meg. Valami hasonló okításra gondolok... :)
2010. nov. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!