Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Höri, Nyuszi, egér, Patkány?...

Höri, Nyuszi, egér, Patkány? Melyik legyen és milyen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát azt neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél.


Én biztos, hogy patkányt vennék, ha vennék, mert a felsoroltak közül a legokosabb; de nyílván ha az a célod, hogy legyen aranyos szőrös izéd, ami rohangál a ketrecben és elvan napokig egy kerékben rohangálva, akkor a patkány kifejezetten rossz választás, mert ennél több ingerre és változatosságra van szüksége.


Szóval jó lenne, ha írnál néhány szempontot, mert csak így a semmiből nem tudhatjuk, hogy neked mi az ideális.

2010. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Patkányt)) Okos, édes, ragaszkodó, tiszta, vicces, élénk állatka. A világon a legjobb))
2010. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 öcsém miatt NE készüljön ki!!
2010. nov. 22. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek nem ajánlanék semmilyen állatkát kivéve ha nagyon is tiszteletben tartják a picik szokásait. Ha "csak" gyömöszkélik, játszanak velük az nem gond, de pl patinál ha agresszívan vagy gonoszkodva közelítenek felé akkor haraphat. De ennyi erővel bármelyik kis állatka nehezen tűrné ha rosszul nyúlnak hozzá. Mindenesetre a pati jó választás) Lehet tanítani)
2010. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sorolnán én is a ptkányok erényeit, mert én is azt tartok és tényleg okosak, taníthatók, szobatiszták, stb, stb, stb...

De mondok mást:

Japán táncolóegér. Ez elvan magában, nem harap, ha kiveszed nem szökik el, mert a földön is csak körbe-körbe rohangál. Rálépni nem kellene, de vessetek meg, hogy ezt írom, de ha leesik 1 m magasról, nem lesz baja. Persze nem jó neki, és kínzás is dobálni, nem szabad, de nem sérül komolyabban tőle. Szóval viszonylag nyúzható. Kis info a tratásáról:

[link]

2010. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a japán "táncoló" egér egy elég komoly betegségben szenved és ettől futkos körbe-körbe. Már az is állatkínzás, hogy valaki megveszi őket és kereslet van rá..
2010. nov. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

22.33

Szeretném a figyelmedbe ajánlani ezt az oldalt, és abból is a legalsó, videó feletti részt. Ennyit arról, hogy a japán táncoló egeret úgy dobálod, ahogy szeretnéd... mekkora ész kell ahhoz, hogy egy másik embernek ilyet mondj? -.-'


[link]

2010. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező, ha már írtam, akkor hasznosat is írok. Nekem eddig törpehörim volt, bár nekem nincsenek öcséim, de egy állat sem bírja, ha nyúzzák őket. A höri-egér viszonylag egyszerű tartású, nem kell szobatisztaságra tanítani, a patit sem, őt azért veszem külön, mert okosabbak, mint a másik kettő, bár nálam a hörik is iszonyat okosak. A nyuszit szobatisztaságra kell tanítani, sok mindent megrág, több törődést igényel, mint egy höri, egér vagy pati.
2010. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!! Tudtok képeket küldeni arról, hogy mekkora ketrec kell egy patinak??? Tudtok patikkal kapcsolatos dolgokat írni, megköszönném!!!!!!*.*
2010. nov. 23. 09:21
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 09:05:

Lehet, hogy ezt mások így gondolják, nálam viszont tapasztalat. Nemegyszer olvastam már hülyeséget is egy állat tartásáról akár interneten is. Ebben a cikkben is van: a hímeket tartsd egyedül, ha nem akarsz szaporulatot: elárulom neked, hogy egy olyan táncolóról nem tudok, aki egyedül egymagában néhány hónapnál tovább élt volna. Ráadásul ő is többször írja, hogy egyedül ne tarts táncolót.

De visszatérve: amikor az egerek még kicsik, pattognak össze-vissza. Hiába is igyekszem minél ügyesebb és óvatosabb lenni velük, egyszer-egyszer kicsúsznak a kezemből, és akkor bizony esnek egyet a földre. Egyszer nem történt belőle maradandó károsodás. Se külső, se belső. Onnan tudom, hogy az az egér, aki leesett 1 m magasról, 2 évig élt még utána, ami ugye tanciknál egy szép kor.... Szóval a 15 éves tapasztalat kell hozzá, hogy ilyet mondjak róluk. Mert igenis ismerem a táncolóegereket és a tartásukat. A kérdező tanácsot kért a "nyúzhatóságról", én mondtam tapasztalatból. De írtam azt is, hogy nem jó, ha leesik, ha dobálják, hogy nem szabad ilyet csinálni, mert állatkínzás is. De ha véletlenül egyszer előfordul, nem olyan nagy probléma.


Patkányok tartásáról itt olvashatsz: [link]

Ha Bp.-i vagy, akkor ajánlom az ő tenyészetüket, az én patim is onnan van, jól tartott, egészséges, kézhez szokott.

2010. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!