Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy házi...

Mennyibe kerül egy házi patkány/ egér/ törpehörcsög az állatbolban?

Figyelt kérdés

Forgács helyett jó nekik az ujságpapír morzsalék?

Esznek-e pl.: sajt egyébb embereknekvaló táplálékot a zöldségeken kívül? És mennyire szelídek ,mennyire taníthatóak?


2011. júl. 4. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvass utána,nagyon sok oldalon írnak róluk és hasznos infokat adnak.

Nagyon megszelidülnek ha jól bánsz velük,a patkány különösképp okos.

Az ujság nem a legjobb mert szines és ha megeszik nem épp egészséges nekik.

Ne állatkereskedésben vedd szerintem mert a tenyésztők sokkal többet törődnek velük,szelidebbek,hisz az állatkereskedésekben legtöbb helyen csak áruccikként kezelik őket.

2011. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből nem biztos, hogy meg tudod szelídíteni, de ha igen, akkor sem lesz olyan, mint egy tenyésztőtől vett. Nem maga az állat a drága, hanem a helye, az eltartása. A patkányt javaslom személy szerint, mert nagyon okos, olyan, mint egy kutya. és ez ne túlzás. Ráadásul a patkány szobatiszta, szóval ha nincs semmi rágható, és már megvan rá tanítva, akkor egész nap kint lehet, csak egy alvó- és egy wc hely kell neki. Abba lehet tenni macskaalmot, forgácsot, az újság hamar átnedvesedik,és büdös lesz. Nekik kell állati eredetű fehérje, tehát naponta egy 50ft-os nagyságú csirkehúst, vagy egy kis sajtot, főtt tojást. Meg lehet tanítani trükkökre, pl. agilityzni, keress rá youtubeon, nagyon jó videók vannak. (rat agility) Ha kellően összeszoktok, az utcán sem megy el tőled (bár az utcai életet a bacik miatt nem javasolom, de vállon kiválóan lehet velük utazni).

Kereskedésben egy patkány 1-3e forint, tenyésztőtől 800 forintért már kaphatsz, színtől, szőrtípustól, mintától függően. Ott jóval nagyobb a választék, és garantáltan egészséges, nem betenyésztett állatkát kapsz. Ők sok hasznos tanáccsal is ellátnak az induláshoz, ez nem csak a patkányra igaz. [link] ajánlom, hogy olvasd el. Ha érdekel valami az egérről/hörcsögről, akkor írj privit, elég nagy tapasztalatom van az összes mindhárom fajban. Most nincs időm leírni azokat is, meg már így is épp elég hosszú a válaszom:-D

2011. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előszöris én azzal kezdeném, hogy mindegy hogy hol veszed a kisállatot, mert ígyis-úgyis meg fog szelídülni. Nekem 15 éve vannak állatkáim és mindig díszállatkereskedésből vettem őket fiatalon és hamar megszelídültek és szeretnek engem.

Másodszor: az újságpapír nem jó alájuk, mert egészségtelen és bajuk származhat belőle. Úgyhogy forgácsot tegyél alájuk, nem drága a forgács!

Amit esznek: alma, répa, paradicsom, paprika, saláta, uborka, banán, dinnye, cseresznye, barack, szőlő...szóval minden zöldség és gyümölcs, kivétel amit nem szabad nekik adni: pl.: káposzta, nyers krumpli, citrom, hagyma, retek...stb.

Adj nekik sajtot, néha egy kis főtt tésztát, rántotthusit (de ne olajosan), kekszet, főtt tojást...stb.

És attól függően milyen kisállatod lesz olyan vitaminos magkeveréket vegyél.


27/N

2011. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!