Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy visszajöjjenek hozzánk a nyulaim? LÉGYSZI VÁLASZOLJATOK!

Figyelt kérdés

Nyár óta elköltöztek a nagypapámhoz, aki természetesen meghalt, szóval teljesen egyedül vannak egy baziüres lakásban.

Tavaly ősszel kaptam őket, és csodálatos módon a szüleim kibirták nyárig velük, aztán egy suttyó pillanatban, amikor nem voltam itthon, elvitték őket.-.-

Azóta ott döglenek szegénykéim, volt, hogy 3-4 napig nem látta őket senki,(UGYANIS NEM ÁLL MÓDUNKBAN MINDENNAP LEKOCSIKÁZNI VIDÉKRE), ráaádsul most jöna tél, fűtetlen ház(najó, fater KÉPES VOLT BEFŰTENI 5(!!) fokra, hogy épp ne dögöljenek emg!!SZERINTETEK EZ NORMÁLIS???)ráaádsul a lány nyuszim nemsokára megellik.

Jéghideg vízből isznak, teljesen elvadulnak, régen mind kettő agyon imádott engem, odajöttek hozám, mostmeg lese szarnk, kiugranak a kezemből, és amikor odamegyek megsimagoani őket elrohannak...Remegve rohannak a sarokba, amikor bemegyek a - fokos házba.(teszem azt külön ketrecben vanank, nemtudnak összebujni)

Ez midn cvak azért, mert anyám nem képes elviselni, gyűlölöm őt ezért, ő itt mereszti amgát a 25fokban, ők meg halálra fagyoskodnak.

Mivel vehetem rá őket, hogy LEGALÁBB télen jöjjenek vissza hozzánk?Teljesen jól meglennének itt, hely is van, meg minden, ott viszont katasztrofális a helyzetük.Lehet hogy a leirtak alapján nem annyira látszik, de én ott voltam, és ott bőgtem, hogy ursiten hogy élnek ezek, legszivesebben elajándékoznám őket, de nem teszem, mert az enyémeim, én kaptam őket!lehet önző dolog rájuk nézve, de nem birnám más kezében meglátni, mind anyám hisztije miatt!!!!

Mit tegyek???


2010. dec. 1. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mond meg nekik hogy mekkora egy barmok!!kapcsold ki a fűtést a házban nekik milyen 5 fokban lenni és jéghideg vizet inni így hátha rájönnek hogy állatkínzó!!!!!-.-
2010. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*állatkínzók
2010. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

számtalaonszor jegyzem meg nekik,de egyszer megkérdezték, a dokit, hogy meddig birja ki a hidegben.ő rávágta, hogy 5.és akkor fűtötek be nekik.

szerintem ez azért is szánalmas, mert egy eber is kiribjra ugye 5 fokban tök meztelenül...gondolom egy ideig.de akkor is kellemetlen.és szegény nyuszikáim így élnek...és fel vannak háborodva, ha felhozom, hogy jöjjenek haza.volt, hogy napokig nem ettek, amikor emg végre mentünk hozzájuk, ott ugráltakk, hogy adjak már kaját...anyám azt hiszi, milyen sokat tud róluk, pedig csak azt látja, hogy van bundájuk.neki ez esett le: akkor nem jönnek vissza, végülis olyan sok pénzünk van, nyugottan fűthetünk TÖK ÉRTELMETLENÜL 2 szerencsétlen nyúlnak, amikor ott nagyon-nagyon drága a fűtés...(az irónia a hangomban: tök csórók vagyunk, de ere bezzeg van pénz...)

azt is modntam nekik, hogy ezek TÖRPE nyulak, nem arra vannak tenyésztve, hogy kinna hóba fagyoskodjanak.

megpróbáltam nekik értelmesen is elmagyarázni, hogy ezek pincsik, szobakutyák, és nem huskyk, vagy malamutok, úgy látszik nem jutottam el méylre a fejükben.:(

2010. dec. 1. 20:12
 4/14 A kérdező kommentje:

és a legrosszabb, hogy ezen még röhögnek is, amikor felhozom, hogy megis tudnak ám halni, egfagyni, vagy éhen halni, vagy akármi...

és elkezdik,hogy: nem baj, még sosem ettem nyulat.(majd nagyot röhög)

meg hogy ígyis ugyis kibirják...

néha énis elbizonytalanodok, hogy kellenek-e még nekem, mert nagyon szeretem őket, hiányoznak, és nemtudom nézni,a hogy így bánunk velük.komolyan.

2010. dec. 1. 20:19
 5/14 A kérdező kommentje:
és még hozzá tenném, hogy panelban lakunk, a szomszéban van egy tacskó, két házszámmal arrébb pedig egy golden retriever, és egy labrador keverk lakik egy embernél.ééérdekes, ők teljesen jól megvannak a kicsi házban, csk én én pici nyuszikáim nem..
2010. dec. 1. 20:25
 6/14 anonim ***** válasza:
1. vok akk nincs más választás ha jót akarsz nekik elajándékozod őket:(vagy próbáld meg a panelban odaadni vkinek akkmeg is látogathatod
2010. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elég gonosz dolog a szüleidtől. Viszont ne a saját érdekeidet nézd, hanem gondolj a nyulaidra. Ha egyszer nem akarják őket visszahozni, még ilyen esetben sem, akkor nem tudsz mit tenni. Próbáld őket elajándékozni, különben tényleg meg fognak halni. Gondolom, ezt te se szeretnéd, úgyhogy tedd félre az önzőségedet és keress neki gazdit.
2010. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem tudod megoldani,hogy visszakerüljenek hozzátok,akkor próbáld meg őket elajándékozni.Esetleg olyan helyre(baráthoz,rokonhoz)ahol meg tudod őket látogatni.Merre fele laksz?Hátha tudok segíteni.

Amúgy nekem is van egy nyuszim és mi is panelban lakunk vele. A kis nyusziknak viszont ez a hideg tényleg nem lesz jó!Szóval minél előbb intézkedj.

2010. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nemtudom:( én nagyon szeretem őket!köszi a válaszokat:) :(

amúgy utolsó!

a te szobádban tartod a nyuszijaid? és hogyan takarítod őket? és van szaguk? -> nekem mindig azt mondják, hogy milyen nyúlbűz van...én sohasem éreztem.

2010. dec. 2. 19:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Szöktesd haza a nyuszijaidat, és egy ideig tartsd őket titokban a szobádban, de ha lebuksz, akkor mond meg a szüleidnek, hogy vagy maradnak a nyulak, vagy te is mész velük a hideg lakásba... Hisztizz nekik, hogy nem vagy hajlandó tőlük elválni! Tudom milyen érzés, ha a szülők nem engednek meg valamit, mert az én szüleim is hasonlóak... Nekem két tengerimalacom van, akik csak a tározóban (szerencsére az egy fűtött hely) élhetnek, a házba nem hozhatom be őket. Ennek ellenére én rendszeresen becsempészem őket a szobámba, néha egy dobozban éjszakáznak velem. :)Reggel meg jó korán visszaviszem őket a kinti ketrecbe. Ők is panaszkodnak a tengerimalac szagra, amit én persze nem érzek... -.-"

Szóval szerintem egy nagy táskába tedd bele a nyuszijaidat, amikor meglátogatjátok a vidéki házat, és hozd haza őket titokban. A kocsiban meg legyen az öledben a táska, úgy nem lehet nagy bajuk a nyusziknak, de a csomagtartóba is belerakhatod őket. Én biztos ezt tenném a helyedben. (:

2010. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!