Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy patkány...

Mennyibe kerül egy patkány tartása?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy anyagilag körülbelül mennyit visz el egy ilyen állat. Miket érdemes venni, és hogy ketrecben inkább olcsóbb minőség legyen, vagy nem árt, ha egy drágábbat veszünk?
2010. dec. 3. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A ketrec legyen minél nagyobb, lehetőleg emeletes.

A patkányok nem bírják az egyedűl létet, mégha sokat foglalkozól vele kell neki egy fajtárs!!! Mivel elég szaporák a legjobb ha azonos neműeket veszel (két nőstényt)

Jól jöhet még: etető, önitató, forgács, valami búvóhely, széna, eleség /egy megfelő nagyságú mókuskerék is jót tesz nekik

[link]

2010. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem 3 évig volt patkányom, mikor megvettem a boltban akkkor ketrecestől itatóstól mindenestől 5000 volt a cucca... én mindig macskaalmot tettem alá, hogy kopjon a körme... nem feltétlen kell neki emeletes ketrec, ha sokat rohangálhat kinn a lakásban (az enyém állandóan kint lófrált a szobámban) a kajáját én mindig a teszkóban vettem, és sok gyümölcsöt-zöldséget etettem vele... nem egy költséges dolog, de annál okosabb és aranyosabb :)
2010. dec. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
49%
Nem érdemes olcsó ketrecet venni, pár év alatt szétrohad a rozsdától. Az olcsóbbak kb. 15.ezerbe kerülnek. A patkánynak nagyméretű ketrec kell, mert nagyon mozgékony. Akkor is kell neki a hely ha sokat van szabadon, mivel éjszaka is sokat mászkál. Alomból mindenképpen érdemes a drágábbat venni, a szalmapellet alom a legjobb, tovább bírja és egészségesebb. A patkánykaja kilója 500 és 1600 Ft körül mozog, minőségtől függően, egy állat naponta kb. 30 grammot eszik. Legalább 2 állatot kell tartani mert társas lények, az azonos neműek jól kijönnek egymással, ha fiatalon kerülnek össze, a fiúkkal sincs ilyen téren probléma. Maga a patkány kerül a legkevesebbe, 500 Ft-ért kapsz kígyókajának szántat, a legdrágább, ritka tenyészváltozatok úgy 3000 Ft körül vannak.
2010. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy 2x2 es rácsotott tyúkketrechálóból is lehet csinálni ketrecet. Szerintetek érdemes? Nem rozsdásodik, az erősséggel sem lehet gond sztem, és csak alá kell egy kb. 10 cm magad akvárium.
2010. dec. 4. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Csirkehálóból semmiképp se csinálj, azt seperc alatt szétkapják. De lehet kapni vastagabb acélrácsot, az már jó.
2010. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!