Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fiam vadászgörényt szeretne...

A fiam vadászgörényt szeretne 9. szülinapjára. Érdemes neki venni? Mennyibe kerül egy ilyen állatka?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 06:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem az árával van a probléma. Hanem hogy ez csak egy múló szeszély-e vagy sem.

Mert egy vadászgörény nem 1-2 évig él. Tanítani kell(szobatisztaság, ne harapjon,séta stb.), néha megfürdetni, sétáltatni.

Mi lesz, ha a gyerkőc iskolában lesz? Vagy ha elmegy nyaralni a nagyiékkal?

Ha esetleg megunja, te és a párod vállaljátok a görény gondozását? Vagy megy az utcára?

2010. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Eszembe nem jutna egy új állat beszezésekor első kérdésként az árára gondolni! Egy görény nekem nem állatka! Legfeljebb akkor, ha a kutya vagy a macska is az. Állatka egy hörcsög. Természetesen tájékozódni kell, bőven van lehetőséged, pl itt:

[link]

Azt mindenesetre már láttam, hogy 80%-ban húst eszik, ami nem lehet sertéshús és ne legyen kutya-,macskakaja. Több oltást is kell kapnia és eredendően harap, amiről le kell szoktatni. És a szagokra is fel kell készülnöd, pláne ha hím.

2010. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De igen, gondolnom kell az árára is, miért ne tenném? Biztosan nem olcsó a felszerelés sem, ami kell neki.

Olvastam róla dolgokat. Ezt még itthon is meg kell beszéljük. Még két hónap a szülinapig.

Van kutyánk és macskánk is, őket is szereti és eteti is a fiam. Bizonyára egy ilyen vadászgörény is sok odafigyelést igényel. Nem láttam még élőben ilyen állatot. Még a környezetünkben sincs senkinek.

Utcára pedig nem tenném soha! Szeretem az állatokat, ahogy az egész család. Úgy neveljük a gyerekeinket is! Hogy mersz ilyet írni?? Talán magadból indulsz ki?

2010. dec. 7. 10:20
 4/23 gfero ***** válasza:
100%
szerintem egy vadászgörény nem egy 9 éves gyereknek való
2010. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a kutyust és a cicust is ápolgatja, foglalkozik velük, egy görénnyel sem lehet probléma. Nyilván te ismered a legjobban a fiadat, ha a többi állattal is jól bánik, akkor nem lesz semmi gond. Arra kell esetleg figyelni, hogy ne bántsa a többi állat, vagy fordítva.
2010. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján olyan család vagytok, ahol nyugodtan lehet a kissrácnak görije. Árakról meg szerintem érdeklődj közvetlenül a tenyésztőknél (de vigyázz, a drága nem mindig jó, az olcsó pedig nem mindig gazdaságos!).
2010. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 P.Vik ***** válasza:

szia!

igazábol nem rossz dolog ennyi idős gyereket felelősségre nevelni azzal, hogy élőlényeket bíztok rá, szerintem ez nagyon jó dolog....DE

nem lesz egyszerű egy vadászgörénnyel kezdeni egy 9 éves gyereknél...harapnak, meggondolatlanul és legtöbbször nem azért, mert bántani akar, hanem mert játszik...fel van e erre készülve a fiad?nem fog e tőle megijedni?szóval...előbb meg kellene tudni mindent ezekről az állatokról és utána leülni a gyerekkel, hogy biztos fel van e készülve ilyesmikre?!?!

Amúgy meg...NE VEGYÉTEK KISÁLLAT KERESKEDÉSBŐL!/nem érdemlik meg a mocskok, hogy pénzt kapjanak azért, mert nyomorúságos körülmények között tartják az állatokat/

Szóval mindenképpen hobbitenyésztőt ajánlok, mert ott szeretve van, nincs semmiféle rejtett betegsége.

Az ár általában a színétől szokott függni, ha jól emlékszem a foltos az olcsóbb...olyan 15.000 körül mozog...de nem biztos

2010. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
És gondolod, hogy a kutya meg a cica örülne a görénynek? Mert szerintem nem. Aztán ha probléma van, mihez kezdesz vele? Ez már nem az állatok kategória, de szerintem nem kell egy gyerek minden kívánságát teljesíteni.
2010. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg a görit inkább 12-13 éves kortól kéne kezdeni és tényleg harap nem is akár milyen kicsit szerintem egy ilyen kis gyereknek inkább valami nem az h olcsóbbal hanem egyszerűbb tartásúval kéne kezdeni! pl afrikai sün,tengerimalac,patkány,egér,nyúl esetleg hal vagy még talán csincsilla és mókus :D
2010. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

A fiam is szereti az állatokat, mint írtam már, a többit is szokta etetni-itatni. Még a baromfit is. Kutya és a macskák kint vannak, nem lakásban tartjuk őket. A kutyát már csak a mérete miatt sem. Egyébként a kutyánk és a macskáink is mind befogadott állatok! Ezt annak üzenem, aki olyat írt nekem, hogy ha már nem kell majd a göri, már ha lesz, akkor majd az utcára teszem-e ki?

Nos, beszélgetünk a fiammal a göri témáról, olvasgatja is z ezzel kapcsolatos dolgokat. Még azért van idő gondolkodnunk erről.

Ezek szerint itt senki olyan nincs, akinek a családjában vagy ismerősnél, ahol van egy kb 9 éves gyermek is, és van vadászgörényük?

Én megbízhatónak tartom a fiamat, bár ez azért nagyobb kihívást jelentene neki is.

2010. dec. 7. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!