Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögömnek tályog betegségét...

Hörcsögömnek tályog betegségét mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztem vid el orvoshoz, hörcsögöknél nehéz eset, mert olyan kicsik... lehet lekezeled valamivel amit nem bír és kis mennyiségtől is elpusztul... Amúgy hol vana tályog? És fertőtleníteni akarod?

Nekem volt egy kisegerem, kisebesedett a farka, akkor az állatorvos azt mondta, hogy a Betadine jó neki, én azzal fertőtlenítettem.

2010. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk a macskának volt ilyen tályog a pofiján és az állatorvos a betandinee-os oldatot ajánlotta (víz és annyi betadine hogy konyakszínű legyen), hogy azzal naponta 2-3x mossan át, plusz (amiért kifakadt) ezért a seb szélét mindig le kellett szedni és a tályogot feltölteni Ialugen krémmel (olyan baktériumot tartalmaz, amit a kórokozókat "megeszi", elpusztítja).

De szerintem is vidd el dokihoz.

2010. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
párakötés, ha érett és lehet érezni benne a folyadékot, és elég felszines gomblyuk-metszés és a nyilás fenntartása, mig folyik a genny (2 nap)
2010. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!A füléből indult ki úgy látom.Megfogadom a tanácsokat,és felpontozok mindenkit!
2010. dec. 8. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el orvoshoz. Általában betadinos fülpucolóval szokták a sebeit kezelni, mivel ez fertőtlenit, Amíg nem viszed el orvoshoz addig ezt a betadinos kezelést ajánlom. =)
2010. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is Utolsó Válaszoló!Zöld kéz megy!
2010. dec. 9. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!