Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem mega...

Hogyan szelídítsem mega tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Az a baj vele, hogy túl agresszív, mikro benyúlok hozzá mindig körbe-körbe futkos, és nem udom kiveni meg simogatni sem mert harapdál.

mit csináljak vele?


2010. dec. 15. 17:09
 1/4 anonim válasza:

1.Ha új, akkor ne nyüsztesd, kell neki egy kis idő, hogy felfogja a helyzetet, egy két napig hagyd. Teljesen érthető a félelme!


2.Ha viszont már régebb óta van nálad, akkor kínáld kézből salátával, de ne hajkurászd! Ha egy hónapon át körülbelül minden nap 5-10 percet kínálod kézből, vagy csak egyszerűen bent van a kezed, láthatóan javulni fog!


Sok szerencsét!

2010. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
még most hagyd egy kicsit had szokja a környezetet, amikor felé közeledsz adj neki valami finomságot és közben próbáld simogatni, sokat kell kivenni, ha nem is tetszik neki h kiveszed, akkor is minél tovább hagyd kint vagy hagyd a kezedben, adj neki valami finomságot közben, addig próbáld amig el nem kezd enni, minél többet csinálod ezt vele annál szelídebb lesz, persze ehhez idő kell, az én tengerimalacom is körbeszaladgál, de már nem harap
2010. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2010. dec. 16. 16:53
 4/4 anonim válasza:

Az én tengerimalacom is ezt csinálta...Mikor kinyitottam a ketrecet rögtön szaladgálni kezdett, és nem engedte, hogy felvedd.Volt mikor harapdált.Úgy csalogattam magamhoz, hogy a zacskót amibe a táp volt elkezdtem zörgetni és oda jött.Aztán folyamatosan adtam neki enni, pár nap múlva már könnyebben ment a dolog.Na de nem beszélek múlt időbe, mert még mindig tart a kísérletem, de már sokkal szelídebb.Ha sikerül kivennem akkor sokszor fogom az ölembe, becézgetem simogatom.Mivel a tengerimalacok növényevők nem látnak túl jól így a szagod és hangod alapján fognak téged megismerni.Érdemes sokszor beszélni hozzá, ha sikerül akkor ölbe venni egy kis simogatásra.Egy ideig félni fog, de ha hozzá szokik igényelni is fogja a simit.=)

A másik szelídebb malackám néha ha kiengedem oda jön hozzám és lökdösi a kezemet az orrával.=) Ha az ágyra teszem őket, és leülök török ülésbe néha az ölembe is mászik.


Szóval kitartás, nagyon jó élmény egy szelíd kis malackát simogatni vagy etetni.^^

Megéri már a szelídítés is!:D

2011. jan. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!