Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A malacom 1-2 hónapos,január...

A malacom 1-2 hónapos,január 16-án vettem,tehát több,mint egy hete van itt. Mégis,úgy fél,mint az első napokban,mindentől megijed.Normális viselkedés ez fiatal tengerimalacnál?

Figyelt kérdés
HA megakarom simogatni,vagy csak ha hozzáérek,elugrik,elszalad. :( Valami ötlet?
2009. jan. 23. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakran eleve ilyen kis ijedősek a malacok. Nagyon lassan, finoman nyúlj hozzá, ne akard még felemelni, csak egy ujjal simogatni. Talán majd akkor...
2009. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindennap sokat próbálom simogatni,néha még hagyja,hogy az oldalát is simogassam,de mikor alá nyúlok elszalad.
2009. jan. 23. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
valahol 1-2 napja volt egy ilyen kérdés is itt, ott jól leírták. Keress rá! ("feneke alá" "kivenni" szavakra)
2009. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes hogy ennyire fél, kerüld a hirtelen mozdulatokat a közelében, nyugodtan beszélj hozzá, minél többet hallja a hangod annál jobb.

Ne próbáld erőszakkal kivenni, mert csak elnyújtod a megszokás idejét, illetve ha tudod, ne föntről közeledj hozzá, hanem oldalról. Ha már kevésbé fél, akkor próbálj meg kézből adni neki finomságokat (uborka, répa, alma, stb.).

Hozzád fog szokni, csak türelem.

2009. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kézből etetem,ha valami finomságot kap,akkor azt mindig kézből. Viszont,ha meglátja a kezem,kaja után kutat,elkezdi zaglászni. Ha rájön,hogy most nincs,akkor meg visít.:S Most ,nem kaphat minden órában uborkát.
2009. jan. 23. 16:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Hiába nyúlok alá,elszalad! Hülye én sem vagyok,meg még olvasni is tudok. Azért kösz.

2009. jan. 23. 16:40
 7/10 anonim ***** válasza:
A rágcsálók mint a tengerimalac is félénk állatok ne nyulj hozzá felülröl inkább tedd az alomba a kezed hagyd hogy ő találjon meg téged ne eröltesd mert különbenn soha nem lessz kezes!! Esetleg kis csemegével kedveskedj neki "ja és ne üveg falu terráriumba helyezd nekik sokkal jobb a rácsos. " Mert nagyobb a tüdeje és ezálltal sok levegő kell neki!!!
2009. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ketrecben van,nem akváriumban. Az már jó jel,hogyha szagolgatni akarja a kezem?
2009. jan. 24. 09:12
 9/10 anonim ***** válasza:
jajj emiatt ne aggódj:)Mikor én vettem malacomat azt mta a tenyésztő h nagyon bizalmatlan kis állatok ELŐSZÖR és kell 1 hónap mire megszokja az új gazdiját,de aztán imádni fog,naon ragaszkodó!:)Én is 5 napja vettem:)
2009. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kicsi coca moca :)
2012. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!