Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dumbo patkányok tenyésztése?

Dumbo patkányok tenyésztése?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata patkányok tenyésztésében?

Van egy kisfiú patink, még picike, nem ivarérett és szeretnénk mellé egy kislányt. Mennyire tartjátok jó ötletnek? A kispatikra lenne kereslet mert sokan szeretnének errefelé házikedvencként tartani viszont kevesen foglalkoznak a tenyésztésükkel, tehát az nem lenne gond hogy mi legyen a picikkel. A kérdésem inkább az lenne hogy milyen sűrűn születnének és mennyire viselné meg az anyát, ill. hányszor lehet max vemhes(?) élete során egy patkány ami még nem árt neki, ahány kicsit még mindenféle komplikáció, gond nélkül fel tud nevelni.


2010. dec. 28. 00:58
 1/4 Platypus ***** válasza:

Szerintem gondold át még párszor, mielőtt belevágnál. Patkányt elég kevesen tartanak, az érdeklődők hamar "telítődnek". A vevők olyan igényekkel szoktak megtalálni, hogy nekik most dumbo patkány kell, husky, és csak és kizárólag 2 hónapos. A következőnek meg mondjuk kék csuklyás kell, természetesen az is azonnal és csak kölyök. A harmadiknak meg egyszínű fekete. Ha néhány állattal csinálod, nem tudsz versenyezni ilyen téren a tömegtenyésztőkkel. Hidd el, sokan vannak, csak nem keresik a vevőkkel a kapcsolatot, hanem kereskedésekbe szállítanak.

A menő külföldi tenyészetekben egy nősténytől általában 2, legfeljebb 3 almot hoznak le. Az első szülés 5-6 hónapos kora körül ajánlott, legkésőbb 10 hónapos korában, utána veszélyes. Fél év szünetet illik tartani az almok között. A hím legyen minél öregebb, mivel csak így lehet hosszú életű, egészséges patkányokra szelektálni. A nőstényeknek fiatalon kell szülni, így mire kiderül, hogy mennyire hosszú életűek vagy hajlamosak-e pl. rákra, már túl öregek a szüléshez. Ezért a fiúkat kell sokáig figyelned, a legjobb, ha legalább 2 évet vársz az első fedezéssel.

2010. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és kimerítő választ :)

Láttam már több kommentedet is patis kérdéseknél, te netalán tenyésztő vagy ? :) Ha igen, várom még a jótanácsaidat, mindennel kapcsolatban, akár csak a fiú patival is amíg még csak ő van (gondolok itt általános dolgokra). Terráriumban van, alommal itatóval, naponta kétszer kap enni reggel és este, kb 6-7 hetes lehet, dumbó fülű hófehér a hátán végig fut egy halványszürke (ezüst) csík, koromfekete hatalmas szemekkel :) nagyon aranyos, kedves érdeklődő kis állat, már az első perctől kíváncsian kibújik és rögtön ül bele a tenyerünkbe.

Sokat tudunk vele foglalkozni, de azért rövid időn belül szeretnénk mellé egy társat is.

2010. dec. 28. 10:49
 3/4 A kérdező kommentje:
És ezért gondoltuk hogy akkor már ne fiú legyen hanem kislány. A terrárium egy ajtó nélküli íróasztal bemélyített szekrényében van, pont belefér, és át fogjuk most alakítani úgy hogy az egész "szekrényrész" az övé legyen, üveglappal "kibélelve" minden oldala, hogy ne sérüljön a fa bútorlap, ne tudják rágcsálni, és egy üvegajtó lenne a legelső oldala, így meg tudnánk oldani, mivel magas ez a tér, hogy több szintesre csináljuk (kb három) és akkor mikor picik vannak, az apát külön zárjuk, amúgy meg együtt lehetne mindenki ha egybe van nyitva mindhárom szint. Nemtom mennyire volt érthető a leírás, de nem tudom jobban elmagyarázni :)
2010. dec. 28. 10:53
 4/4 Platypus ***** válasza:

Régebben tenyésztettem patkányt, de egy ideje nem hoztam le almot. Nem tesz jót az ember idegeinek a patkánytenyésztés. Nekem nincs gyomrom hozzá, hogy állatkereskedésbe adjam le a kölyköket 300 Ft/db-ért, az meg mindig rizikós, hogy elviszik-e időben a kicsiket. Ha egy kölyök elérte a 3 hónapos kort, egy életre az ember nyakán marad. Bár most lehet hogy mégis összehozok egy almot, elég sokan jelentkeztek patkányért, pedig több mint egy éve nem hirdettem sehol.


A terrárium nem a legalkalmasabb, nem szellőzik eléggé és a patkányok is imádnak denevéresdit játszani a ketrec rácsain. Szekrényt szoktak átalakítani, de nem üveglapokat használnak elválasztónak, hanem rácsot. Üveglapot a helyedben csak a fa védelmére használnék. Itt van egy megoldás, ha még nem találkoztál volna vele: [link]


A te patkányod egy husky, csak nem a tipikus mintával. Ez a változat pár éve nagyon népszerű volt, aztán a kutyának se kellett. Másik huskyval összerakva huskyk születnek, más fajtával párosítva fekete és vadas berkshire-k, írek várhatók. Ha találsz egy hasonlóan kevés mintával rendelkező huskyt, akkor születhetnek közel hófehérek is, fekete szemmel.

2010. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!