Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a tengerimalacom?

Miért harap a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Semmi oka nem volt rá. Időnként úgy viselkedik mintha nem lenne normális. Szinte kap a kezem után... nem bánunk vele durván sőt... enni is rendesen kap. Olvastam, hogy mindegyik malac külön egyéniség... de ez nagyon fura.
2010. dec. 28. 14:59
1 2
 1/12 EZEZ válasza:
miénk is harap:D
2010. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Ez nem vigasztal. Nekem is volt anno, de teljesen más volt. Ez olyan kis "dög".
2010. dec. 28. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg minden tengerimalac egyénisége más.Az enyém soha nem harapott meg,SŐT imádott az ember tenyerében pihenni..Vannak olyan tengerimalacok amik "rossz" alomból születtek.A tenyésztőnek elvileg ezt észre kéne venni,hogy születése után melyek azok a kis tengerimalacok akik kicsinek is vadak.Az ilyeneket nem szabadna eladni,sem tenyészteni tovább.

De az is lehet,hogy a tied azért harap,mert rosszul fogjátok meg,,és ez neki fájdalommal jár.Így ő az emberi kezet a fájdalomhoz társítja,és ezért védekezik ellene..

Szóval több oka is lehet..

2010. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A mi malackánk mióta nálunk van, 8 éve harapós, pedig igazán nincs oka rá. Ez tényleg az egyéniségén múlik, mert itt mindent megkap nálunk, szeretetet, gondoskodást, és még így is harapós. De mi kitapasztaltuk, h mikor támad és hogy mikor kell vigyázni vele.:D Ezen nem nagyon lehet változtatni sajnos. Pont tegnap voltunk állatorvosnál vele, és szegény orvost is úgy megharapta, szegény ott jajgatott, pedig mondtuk előre, h ilyen kis harcias a miénk:D
2010. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát lassan mi is úgy fagyunk, hogy látjuk ha bolond.... :) Nálunk is meg van mindene, sőt... Szépen szoktuk kivenni is. Ha kint van valamikor szinte bújik az emberhez. Nem értem, hogy miért ilyen amikor tudhatná, hogy máskor sem bántjuk.

2010. dec. 28. 18:50
 6/12 anonim válasza:
Szerintem a legtöbb kisemlős harap.Nekem két egerem van,az egyik harap,a másik nem :D
2010. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is így vagyok a hörimmel nekem is volt régen egy tök ari a mostani meg egy kis "dög" és sajna nem lehet mit tenni ha így vetted ha tudod vidd vissza boltba vagy sajna bele kell törődnöd hogy ijen marad :'(
2010. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mostanában fújtat és csattogtatja a fogát. Szerintem bekattant. Pedig senki nem bántja, enni is kap, helye is tiszta.
2011. jan. 1. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kajás kézzel nyúlsz be? :/
2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már azon is elgondolkoztam.... igen előfordult. De nem minden alkalmas. Zavar és nem tudom mi a baja. Sajnálom, már ki sem veszem, csak úgy simogatom.
2011. jan. 2. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!