Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mér harap a tengerimalacom?...

Mér harap a tengerimalacom? Tanács a szorosabb kapcsolatra?

Figyelt kérdés

kb 3 éve lesz h van malacom, és én törödök vele a legtöbbet a családbol, mert sajnos mindenkit megharap, néha engem is. nagyon rosszul érzem magam ez miatt, h nem alakult ki szorosabb kapcsolat köztünk. nagyon sok idöt tölöttem vele mikor megkaptam de 1év után kiderült allergiás vok rá, elkerült félévre mamáékhoz, de ott nem érezte jol magát szomoru volt nem játszott vele senki, most (január v február ota) ujbol nálunk van szrenecsére kaptam allergiára gyogyszert és minden oké, ö is ujbol visszaszokott, de mikor a ketrecbe nyulok h megigazitsam a forgácsát v kivegyem a tálját h adjak neki kaját akkor állandoan oda kap:S meg ha nem ugy simogatom ha neki teccik,többször olvastam, h másokat nyalogatnak meg mien kedvesek, hozzám sose volt ilyen, és engem ez zavar mert nagyon imádom öt de felöle ez nem kölcsönös, alig engedi h felvegyem mindig elszalad és fél:Spedig probáltam a kézbe szoktatásra és sajnos nem tudta elsajátitani.

Nos ez a problémám, aki tudna tanácsot adni h szorosabb legyen a kapcsolatunk azt kérem irjon ezer köszi


2009. okt. 21. 20:32
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Ez így már elég nehéz lesz.Kiskorától fogva kel naponta foglalkozni vele ahhoz, hogy kezes legyen.Az erőltetés itt már csak ront a helyzeten.Meglehet próbálni kézből etetni pl leveleket, hogy a kezed távolabb legyen, és másik kezeddel megpróbálhatod simogatni.Ha minden nap ezt csinálod,talán még hozzászokhat.A kezedet mindig mosd meg, hogy ne érezzen ételszagot és ne erőltesd a megfogását.Sajnos ezen kívül nincs ötletem.
2009. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!