Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm nagyon vakarózik...

A hörcsögöm nagyon vakarózik =/ Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az alom okozhat ilyet?
2011. jan. 1. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az almot alatta.
2011. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem... És milyen alomra? Mert hallottam, hogy a sima fűrészpor jót tesz... Meg gyümölcsfaforgácsról is hallottam....
2011. jan. 1. 20:10
 3/9 Platypus ***** válasza:
A fűrészpor a létező legrosszabb. A keményfaforgács annyiban jobb, mint a fenyőforgács, hogy nem gyantás, de olyat nem adnak a boltban. Amit kapni is lehet és használható, az a csutkaalom. Ez a szagokat is jobban tartja. Ha ez nem segít a vakarózáson, még mindig lehet parazitás fertőzése.
2011. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bocipók ***** válasza:

Jobb minőségű forgács (nem fürészPOR, ami porzik és allergiás tünetet okoz).

Ami tuti jó: kukorica pellet.

Állatkereskedésbe lehet kapni.

De nem biztos, hogy ez a baja, lehet, hogy bőrbetegség.

Figyelgesd.

2011. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem... Mostanság kevésbé vakarózik, de azért vakarózik...
2011. jan. 1. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
az is lehet hogy egyszerűen csak melege van, az én csíkosmókusom is vakarózott, és az állatkereskedésben azt mondták hogy melege lehet, és ne rakjak be neki annyi bélést a házába, akkor nem lesz melege, és tényleg így volt. azóta semmi baja
2011. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, nekünk sosincs benne a házába semmi, néha amit beteszünk, de egyből kikotorja.. =/
2011. jan. 2. 14:07
 8/9 anonim ***** válasza:
A
2011. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:10-es vagyok!


Bocsi nem akartam egy A- BETŰT KÜLDENI VÉLETLEN VOLT!

Amúgy az én hörim akkor vakarózott mikor egy 2x2cm-es seb jött ki a hasán.Rá 2 hétre megdöglött szegényem.Nézegesd a hasát neme jön-e ki rajta seb.Ha igen azonnal fordulj vele állatorvoshoz.Ha 2 hét mulva még nem lesz semmi de még mindig vakarózik akkor parazitás fertőzés vagy allergia esetleg szúnyogcsípés fordulhat elő.Az uttóbbival nagyon vigyázni kell.Ajánlom ha akváriumban tartod a höridet hogy a tetejére készíts vagy vegyél olyan tetőt ami fa keretben egy szúnyogháló van kifeszítve.

2011. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!