Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert jo tengerimalacot...

Miert jo tengerimalacot tartani? Ervek es ellenervek? Elony vs hatrany?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Szia!15.01-es vagyok.A mieink maguktól nem zajonganak,de ha valaki kimegy éjjel és megnyikordul az ajtó akkor elkezdenek visítani.Nem sokáig csak amíg rájuk nem szólunk.Ha meghallják a hangunkat rögtön befejezik.
2011. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Előnyök: -nagyon aranyosak

-olcsó, ha már megvetted a ketrecet

-lehet fésülgetni

-(én olyanokat fogtam ki amik nem mozognak túl sokat. ha lerakom a földre őket nem mozdulnak meg. el se mennek. :D ez vicces) de mások azt mondják, hogy sokat mozog és lehet vele játszani.

Hátrány: -Nagy helyet foglal a ketrec

-ha nem takarítod 1 héten 2-szer, vagy 4 naponta rettentő szaguk lessz.

-este lehetnek zajosak (de nem minden este)

-nehéz takarítani, mert nagy a ketrec és akárhogy teszed ki belőle a forgácsot biztos, hogy mellé is fog menni

-szemetelnek

2011. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hátrány: tényleg gyakran kell takarítani, mert nagyon sokat pisilnek, kakilnak. A malac társas hállat, tehát kettő kell belőle, hogy jól érezze magát. Két malac = dupla annyi pisi, kaki + minden más. Ki kell tenni a szobába futkosni őket. Nagy ketrec kell, két malacnak min. 100x50 cm-es. Összefoglalva, van velük dolog, nem is kevés.


Előny: nagyon cukik :))

2011. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálam 8 a létszám! Imádom őket, ha rendesen vannak tisztítva nem büdösek, amúgy is maga az állatka tiszta, rendben tartja magát. Nem buta, sok mindenre meg lehet tanítani pl. szobatisztaságra. Minden állat hangos, de ha viszonyítanom kéne, a kutyához képest jóval halkabb. Nálam mikor egyszerre "kiabálnak" sem éri el a zajszint a 30 decibelt. Igen, foglalkozni kell velük, igen pénzbe kerül a gyógyíttatásuk, ha betegek, és az etetésük, a szükségleteik is mind pénzbe kerülnek. De kedvesek, képesek szeretni a gazdit, meghálálják a törődést és a bohóságaikon sokat lehet nevetni.
2011. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem is van malac. Szerintem sem buta, sőt nagyon is rafkós. Szerintem kifogtunk egy nagyarcú malacot, mert időnként harap..... Pedig aztán tényleg mindet megkap. Mi kukoricacsutkaalomban tartjuk és egy pici forgácsot teszünk még be - muszáj volt mert benne ült a pisijében (???). Kaja: mindenféle vitaminos cuccot kap táp formájában. Imádja a füvet, a lóherét, az uborkát, az almát és a répát. Hátránya az, hogy sokat kell vele foglalkozni, de melyik állattal nem?
2011. jan. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
13%
Azért jó és érdemes tartani, mert igénytelen és szapora. Hátránya, hogy viszonylag kevés rajt a hús. Ha van perui ismerősöd, kérd ki a véleményét.
2011. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
0%
A vínyogása elüzi a többi rágcsálót(egér,patkány,menyét,stb) a környékről
2011. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
0%
Tengerimalacot azért jó tartani, mert ha a boád megéhezik nem kell a szomszédtól kiscicát kérni...
2011. jan. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előnye, hátránya? Aki a hátrányával kezdi, ne foglalkozzon állattal. Mindenesetre felelősséggel jár, aki nem vállalja, ne cocizzon. A ránk "bízott" kiszolgáltatott jószág etetést, itatást, tisztán tartást, törődést kíván, cserébe "megkínál" bennünket kedvességével, ragaszkodásával. Remélem ez nem nagy megpróbáltatás?

Nálunk kb. 60 fős tyúkállomány a kezünkből eszik, kecskéink szintén, s kutyáink is el vannak kényeztetve. Tisztán tartásuk pedig egyáltalán nem teher. Ha pl. a kakasaink elkukorékolják magukat és megdicsérem őket, annál jobban "mondják", és várják a következő dicséretet. Addig kukorékolnak, míg dicsérem őket, így tehát kisebbfajta koncertet hallhatunk mindaddig, míg dicséretet hallanak.

2011. jan. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

az előttem szólónak minden elismerésem^^

én mindig azt szoktam mondani,hogy 5 legfontosabb dolog van,amibe jól bele kell gondolni,mielőtt állatot tartanál...szabadidő,pénz,türelem,hely,szeretet..ha ezekből van elég és ha egyiket sem sajnálod,akkor jó gazdi leszel

2011. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!