Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történt a nyuszim karmaival?

Mi történt a nyuszim karmaival?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves törpenyuszkóm és eddig elég gyorsan nőttek a karmai, 3-4 havonta kellett neki vágni. Az utóbbi félévben azonban nem került vágásra sor, mert egész egyszerűen nem nő neki, egyáltalán nem is látszanak a karmai, olyan rövidek. Most sem kophatnak jobban mint eddig, semmi nem változott az utóbbi félévben, ugyanannyit kapar, szaladgál mint eddig. Azt észrevettem már párszor hogy rágta, ropogtatta a karmait. Lehetséges hogy lerágja őket magának?
2011. jan. 4. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van törpe nyulam.. én is elég ritkán viszem állatdokihoz levágni. Szerintem lehetséges , hogy rágja magának .. De az is lehet , hogy azért rágja magának mert valami hiányzik a szervezetéből.. (cévitamin stb..) Szerintem vegyél neki C-vitamin tablettátt vagy mi a neve.. Avval jobban jársz!
2011. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kapott régebben c-vitamin csöppeket, de az állatorvos azt mondta, a nyúlnak felesleges mert a tengerimalaccal ellentétben elő tudja magának állítani. Prémium táppal etetem (versele-laga) amiben elvileg minden szükséges vitamin és ásványi anyag megvan. Friss zöld féléket most nem kap mert én csak a saját termésben bízom meg ami ilyenkor télen ugye nem nagyon van.
2011. jan. 4. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem adj neki zöldséget mert arra szüksége van.. Én is veszem a rpát és semmi baja nincs a nyuszimnak!! :) Szerintem már a te nyuszid is szeretne répát enni :)
2011. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Venni nem veszek neki zöldségesnél semmit, ki tudja mivel permetezik, vegyszerezik össze. Egyszer vettem neki a piacon zöldséget, vihettük az orvoshoz olyan rosszul lett utána. Maximum bio-piaci terméket adnék neki.
2011. jan. 5. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ültess neki füvet, pár magot beleszórsz egy tálba arra fapelletet teszel, és felöntöd egy kevés vízzel.

Ahogy idősödnek a nyulak, úgy nő egyre lassabban a karmuk, örülj neki, hogy nem kell mindig átélnie ezt a tortúrát (a miénk nagyon utálja)

2011. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj a mienk is nagyon utálja, általában állatorvoshoz vittük hogy vágja le de még ott is ketten kellettek hozzá. Szóval örülök én hogy nem kell vágni. A fű az jó ötlet, meg is fogom csinálni, köszi!:)
2011. jan. 5. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!