Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet a hörcsögöt...

Hogyan lehet a hörcsögöt kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Van két hörink az egyik nagyon szelíd és van,hogy a lányom fején ül amíg tanul.A másik kicsike 5 napja került hozzánk,de nagyon fél,ha simogatni akarjuk elbújik,kivenni nem merjük,mert nagyon gyors.Hogyan és mikortól lehet kézhez szoktatni?
2009. jan. 28. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Azt írják, hogy első napokba még ne piszkáljuk, hagyjuk, hadd szokja meg az új helyét. Sztem egy hétig várjatok.


utána meg lehet pl azt csinálni, hogy kézből adni neki a kaját.. Tudod, a höri szívéhez a gyomrán át vezet az út. :)

2009. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
53%
Szerintem a kaja a kézben nem olyan jó ötlet, mert én is próbáltam és utána az ujjamon lógott :D Azt hallotam ha megharap akkor az orrára kell ütni egy kicsit és akkor megtanulja, hogy ha harap akkor utána fájni fog neki
2009. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem van hörim már évek óta, és ez mindig bevált. Azért gondoltam. bár volt olyan is, hogy kajaszagot érzett a kezemen, és beleharapott. :D
2009. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem minden hörcsögöt lehet kézhez szoktatni. Az én hörcsögfiúm a legelső perctől mászik bele a kezembe, a kislány is megszeretett lassan, amikor az első picik megszülettek, már büszkén mutatta a kicsiket, és jött oda a kezemhez, a kicsik ezt látták, ebben nőttek fel. Ennek ellenére az egyik kicsi, akit megtartottunk, pedig már 10 hónapos, de gyűlöl minden embert. Ha csak meglát, fejvesztetten menekül, elbújik, pedig sosem bántottam, és a szüleitől sem ezt tanulta.

Kizárt dolog, hogy őt bárki, bármivel is kézhez szoktassa, ő ilyen. Remélem, nektek több szerencsétek lesz a ti hörcsögötökkel, de mindenképpen legyetek türelemmel, nem egyszerű dolog a barátság!

2009. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Úgy látom nehéz dolgunk lesz,de nem adjuk fel!

2009. jan. 31. 21:49
 6/7 anonim válasza:

Nekem volt 2 aranyhörcsögöm, most van egy Dzsungáriai törpehörcsögöm.

Szerintem egyszerű...miután berakod az új helyére a kis hörit, rakj be neki kaját. A kézhez szoktatás, jobb minél előbb elkezdeni, vagyis miután megvettétek vagy megkaptátok másnapra már lassan benyúlhattok hozzá, hagyjátok, hogy odamenjen a kezetekhez, és szaglássza! Semmi hirtelen mozdulat.Utánna, ha majd oda megy a kezetekhez, lassan kezdjétek el simogatni, megint várjatok kb, 1-2 napot (addig csináljátok ezt), és utána már talán ki is tudjátok venni az akváriumból vagy a ketrecből. De egy kis türelem mindent megold.:)

Sok sikert. :)

2009. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Egyébként már eléggé kézhez szokott!Bár sosem lesz olyan mint a másik!

2009. júl. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!