Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék venni egy törpehörcs...

Szeretnék venni egy törpehörcsögöt, de nem nagyon vagyok tisztában az árakkal, mennyibe kerül mindenestül? És szeret a hörcsög a földön lenni úgy, hogy hogy persze a terráriumban van?

Figyelt kérdés
Kéne a hörcsög,terrárium,etető,itató,és mókuskerék.
2011. jan. 8. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
a höröcsög akárhol szeret lenni ahol meleg van csak ne süssön rá a nap mert meghal. a terrárium jó, könnyű takarítani (kb 1-2 hetente kell). kb. 1000-1200 ft 1 törpehörcsög.
2011. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia :) 10 éve tartok törpehöriket, úgyhogy remélem tudok segíteni. egy állat( mindenképpen 1-t vegyél 1 terráriumba, mert nem szereti a társaságot, kivéve, ha egy testvérét is megveszed mellé) itt Vácon 700 Ft, de van, ahol 450-ért is odaadják (gondolok itt a csepel plázára Pesten) Mindegyik nagyon szerethető, megszelidíthető, de a hímeket némileg könnyebb kézhez szoktatni, mert náluk nincsen "anyai ösztön" így kevésbé harapósak. Felszerelésük kb. ennyibe kerülhet, attól függően, hol szerzed be: Terrárium 6000 forint (ha tolóajtósat veszel az megvan 10 ezer is)Mókuskerék kb 400 Ft, 0,5 kg magkeverék max 250 forint (sokáig elég) kis házikó, amiben lakhat (fajtától függően változhat)kb. 400-1000, vmi bújkáló (megteszi a vastag vízvezeték-cső is :):)) ha állatkereskedésben veszed, a bujkáló elég drága mulatság, darabjáért elkérnek kb 600 forintot is. érdemes inkább vízvezeték-csövet venni, mert negyed-annyiba kerül és ugyanazt a funkciót látja el mint a drágább változat. előnye még, hogy nehezebben rágja el. mivel folyamatosan nő a foguk, rakjál be neki 1 kukoricacsövet, vagy papagályoknak szánt csőrkoptatót ami kb 200 Ft/3 db (ezzel minimum 2-3 évig kihúzod. Forgácsot érdemesebb nagykerben venni (ajánlom a Fressnapf-ot, mindig ott vásárolok, mert szó szerint féláron kapom azt a mennyiséget (és még illatositott is) mint a lenti kisállatboltban.) ott 60 liter tömöritett forgács 1000 Forint, ami egy jószág esetén kb 5 hónapig kitart. takarítanod nyáron hetente, télen elég másfél 2-hetente. Szeret a földön lenni, de ezt inkább nyáron ajánlom (mindenképpen legyen alatta szőnyeg) Télen ha hidegebb van, tedd magasabb helyre, vagy radiátor közelébe. remélem tudtam segíteni :):) sok sikert!
2011. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem.pont melegen lenne a hörcsög,mert a radiátor közelében :) akkor nem baj,ha a földre teszem majd?
2011. jan. 8. 11:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,ezzel sokat segítettél... :) NEm,tolóajtósat nem szeretnék venni,mert úgysem jön ki belőle...akkor meg minek még plusz ezreket költeni...igen,én is ilyen pár száz forintért láttam,a forgáccsal nem lesz gond,mert van,és etető meg itató kell neki...azért nem árt a mókuskerék,mert azzal is elvan....meg úgy tudom szeretik a salátákat,almát...:) köszi
2011. jan. 8. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!kell neki tálka,önitató,táp,sok sok zöldség és gyümölcs,magok,hörcsög wc,csincsilla homok és terrárium vagy ketrec és egy házikó,mókuskerék.A mókuskerék 500-1500 forint attól függ hogy hol veszed s javasolt a műanyag rácsra szerelhető,egy tálka kb 300-500 forint,a házikó az függ sok mindentől 500-2500 forint,ön itató 250-800 forint,a ketrec van már 2500 forintért is de ajánlót a kicsi ketrec amiből biztos nem szökik meg az 5000-10000 forint a terrárium az legyen minimum 35-40 cm magas de ilyen esetbe tető is kell ami ajánlott az a 45-50 cm magas 5000-25000forint.
2011. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és a tenyésztő(myhamster.ewk.hu de ezt a googlebe írd be)auóra tenyészet ez is a googlebe.ezek a legmegbízhatóak de ezen kivől van még a myhamstergarden,wallhala tenyészet stb... ezeket mind a googlebe írd.
2011. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11:28-as vagyok :) lemaradt, h kell etető-itató, az is párszáz forint összesen. figyu ha bármi kérdésed lenne, akkor írhatsz privátba, szívesen segítek mindenben! :)
2011. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
megint én vagyok :9 mindig eszembe jut valami :) nem baj ha a földre teszed, nekem is ott van, de van alattuk szőnyeg. :) és ha kell bármi segitség tényleg irhatsz privátot, hány éves vagy? én 17 :)
2011. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!