Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bélgilisztásak a tengerimalacaim?

Bélgilisztásak a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés

A fürdőszobába a csempe mögül egyfolytába 5-10 cm-es piros giliszták bújnak elő, de csak kakor ha folyik a víz. Anyám szerint biztos az én malacaimból jönnek ezek, mert a kádba szoktam kitisztítani a ketrecaljukat. Viszont akkor a ketrecben is látnom kellene ezeket a gilisztákat vagy azt hogy kijönnek a malacaimból nem? A székletük is normális, abban sincs giliszta. Anyám meg azt mondja hogy a sok baktérium kijön a ketrecből mosás közben és abból a csempe mögött kifejlődnek ezek a giliszták. Egyébként meg fel se csapódik olyan magasra a víz, ahonnan kijönnek ezeke a dögök.

Mi a véleményetek? Malacaim a hibásak vagy valami más?


2009. jan. 30. 09:59
1 2
 11/20 anonim válasza:
26%
Én megkérdeznék egy állatorvost erről, illetve el is vinném a malacaimat hozzá egy vizsgálatra. Gusztustalan lehet nálatok a fürdőszoba, már megbocsáss, de hogy tudtok így élni, ilyen "higiéniában"?! Este fürdessz a kádban, nappal meg az állatok ketrecét mossátok benne? Ne haragudj, de nem csodállom, hogy efféle állatok vannak nálatok.
2009. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Az állat nem koszosabb, mint az ember (aki szintén egy állatfaj, ugye!) megfelelő higiéniás viszonyok mellett. Mi az, hogy efféle állatok? Hogy érted ezt? Ne válaszolj... Nem za az undorító, hogy a kádat fertőtlenítés(!) mellett egyéb másra is használod pl a saját izzadt lábad, kakás feneked lecsutakolásán kívül, (igen, az ember is tud koszos lenni, kló után 3 perccel biztosan!), hanem az, hogy nem tudják, mi miért van...

De ahogy elnézem, Te sem.

Ismeretleneket nem kellene minősítened...

2009. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki a kutyáját is a kádban fürdeti, utána nyilván fertőtlenít. Akinek nincs pénze külön kutyafürdőkádra (muhaha) az antihigiénikus vagy ne tartson kutyát?

Ha nem szeretsz, nem tudsz elfogadni magadon kívül más lényeket, akkor ki is a koszos? Legalább is belülről..:S

2009. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
43%
Az efféle állatokat a gilisztákra értettem! Nekem is van kutyám és macskám is, de sosem fürdetem őket a kádban. Este meg beleraknám a gyereket ugyanoda fürdeni? Igen, venni szokás lavort, vagy valami nagyobb műanyag kádat, és igen, abban kell az állatot mosni. Ennyi erővel a gyerekkel együtt is fürödhetne az állat, nem?! Én csak azt mondtam, hogy elég fura lehet úgy este fürdeni, meg pl. hajat mosni, stb., hogy közben jönnek-mennek a férgek a csempe mögül... elhánynám magam, és kirohannék a fürdőkádból, de nem hiszem, hogy ezzel csak én vagyok így egyedül. :)
2009. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Féreg ügyben igazad van, ez esetben javasolj kérlek valamit a kérdezőnek, hogy ők ne hányjanak tovább.... Biztosan Te tudod, mit tehetnek, ha a hipó-egyéb fertőtlenítők nem használnak, a felújítás meg még várat magára...

Igen, a tisztán tartott háziállatok baktériumháztartását rég megszokja az emberi szervezet, ha naponta érintkezik velük. Gyereket kutyával együtt nem fürdetünk, nyilván, akkor nem tudsz fertőtleníteni, kutya után gyereket (ha az állat egészséges és tiszta), normális fertőtlenítés után pedig igen.

Legalább is semmi nem indokolja az ellenkezőjét: undorodni ui csak attól tudsz, akit nem szeretsz...

Nem mellesleg: akkor ne mossál kezet a csapnál, ha előtte megvakargattad a kutyádat! :D:S

2009. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem a malacok a hibásai azoknak a férgeknek, ahogy az egyik jóval előttem válaszoló is írta! (más életkörülmények stb.)Szóval nyugodj meg, és kérdezd meg anyukádat, hogy nem e a malacokkal van valami baja. Biztosan szeretné, ha nem lennének a lakásában ezek a kis szőrcsomók, azért talál ki ilyen hülyeségeket! De NE HAGYD MAGAD!!! :)


Az meg abszolút nem gáz, ha a fürdőkádban fürdeted a kutyád, vagy mosod ki a ketrecet, hiszen - normális háztartásokban - az ilyen esetek után valamilyen fertőtlenítővel kimossák a kádat (nálunk is ez a szokás...)


És kedves nem tudom, hanyadik válaszoló! Ha a kutyának van külön kádja, abban hol fürdeted? A szoba közepén? És hova öntöd a vizét (amiben fürdetted)? A WC-be? (ahova pucér fenékkel ül a gyerek, meg te is?) Vagy az udvarra, ahol játszik a gyerek? Vagy beleöntöd a fürdőkádba??? Furcsa az egész, amit írtál...

2009. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de hol takarítsak egy panellakásban egy egy méterszer fél méteres ketrecet??? És mi az hogy hogy tudunk így élni? Mindig ki van fertőtlenítve utána a fürdőszoba, úgyhogy légyszives kímélj meg a hozzászólásaidzól. Köszi!
2009. jan. 30. 14:12
 18/20 anonim ***** válasza:
36%
akkor a mosdókagyló szappanos vizében a kukacok honnan pottyantak oda????
2009. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
A fejedből, amikor bele nézel a szappanos vízbe..:S
2009. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ez nem állatól vagy embertől van én már láttam ilyet sajnos, be kell sózni 1 héten keresztül azt a helyet ahol kijönnek és kész.ELFOG TŐLE MÚLNI.
2009. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!