Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Árván maradt kistengerimalacna...

Árván maradt kistengerimalacnak mennyit kell ennie? És mennyi ideig kell nekem etetnem?

Figyelt kérdés

Ma 1 hete született 2 kismalac,sajnos az anyjuk belepusztult.

Cicatejet keverek almás-sárgarépás péppel és kis vizzel higitom,ebból 40-50 ml-t esznek megy egy nap (kora reggel kapnak meló előtt é du 5-től amig nem fekszek le)

Széepn fejlődnek végülis,eszegetnek zöldségeket,és a malactápból kicsit,de ez a fő táplálékuk.És vizet nem isznak,nem érdekli őket az itató (és fecskendőből is csak fintorognak a vizre)

Jövő hét végén viszem őket dokihoz,nézze meg milyen neműek,és ha különbözőek,akkor mikor leht ivartalanitani.

Meddig kell őket nekem etetnem?


2011. jan. 11. 11:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
min. 5 hetes korukig. Az ivóvíz szükséglete a takarmányozástól függ. Ha kevés zöldtakarmányt kap, csak akkor kell neki vizet adni. Időnként adhatsz neki forralt tejet is, nagyon kedveli.A zöldtáplálék mennyiségi adagolása tetszőleges. Amennyit jóízűen elfogyaszt. Gabonafélékből napi 10-20 gr. elég.
2011. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
És megéri ezt a tenger malacot tartani? Én Szabolcsban befürödtem a mangalicával...
2011. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

ez házikedvenc,nem hizónak van,nem esszük meg:D


előbb mértem őket,az egyik 8gramm a másik 9

de a 7hónapos apamalac is csak 65 deka:D

2011. jan. 11. 11:49
 4/20 A kérdező kommentje:
amugy igen,megéri...havi 10ezer elmegy rájuk simán,de annyira édesek aranyosak hogy csak nah:)
2011. jan. 11. 11:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Mire költesz havi 10 ezret a tengeri malacra? Nekem a 4 kutyám van ennyibe. /kaja/
2011. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8 Gramm? biztos? :D
2011. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

11.46-nak:

[link]


Kérdezőnek: A barátomnak 3 volt, de azok se kerültek havi 10 ezerbe. Összesen hány malackád van?

2011. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

múlt hétig 2 jólfejlett malacka volt,a táp és a széna 1000-1500-ből megvan 1 hónapra

de a zöldség rengeteg,paprika,uborka,répa,saláta,padlizsán,csak ezeket eszik meg,de rengeteget

most hogy 1 nagymalac,felére esne a költség,de mivel a kicsiknek a cicatej drága és a pép is,ugyanott leszek majdnem


jó,végülis ha akarnám 2-3 ezerből is ki lehetne hozni,elélnek szénán meg répán is,meg 300Ft-os tápon,de szerencsére nem kell rajtuk spórolnom:)


8deka,bocs,hülyeséget irtam:)

2011. jan. 11. 12:03
 9/20 anonim ***** válasza:

A 8 deka elég jó, etesd őket tovább!

Nekem 5 malacom van és havi 15 ezer elmegy rájuk:

- nagy 20 kg-os forgács 2 havonta 4.000 Ft

- nagy széna havonta 2.000 Ft

- tengerimalac mag 2 hetente 1.000 Ft

- zöldségek, gyümölcsök hetente 2.000 Ft

Múltkor számoltam ki hogy egy kutya olcsóbban kijönne :)

2011. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

a mangalicás vagyok...


Hja, most mondták a kocsmába hogy ez olyan mint a vadnyúl és a meze iegér keveréke nem lehet megenni...


Én most kínai malacot veszek aminek nagy a hasa...

2011. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!