Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos Berni pásztorkutyusu...

3 hónapos Berni pásztorkutyusunk van - pár napja kaptuk. Mivel lenne célszerű etetnem, milyen tápot vegyek neki, illetve ilyesmit hogy konzerv, és kutyaszalámi jó-e ha adom neki?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy nincs túl sok pénzünk, nem terveztük a kutyust, úgyhogy olyan megoldás érdekelne, ami neki is megfelelő lenne, és nekünk se telne túl sokba. Az előző tulaj Pedigree junior táppal, konzerv eledellel, és valamennyi maradékkal etette őt.


Vettem neki Tesco-s tápot, de nem nagyon van oda érte, amit persze meg tudok érteni.


2011. szept. 28. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát mivel nagytestű lesz, ezért mindenképpen nagy kiadás az olyan kutyatáp ami nem tescos. Nem tudom mennyit gondoltál, de ha megírod mennyi neked az a nem sok (1kg/ft) akkor talán tudok segíteni. Mivel az előző gazdája jóféle kajára szoktatta elég nehéz lesz átszoktatni a rosszabb kajára...
2011. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kb. 500 Ft/1 kg - sajnos ez a maximum, amit kutyatápra tudok költeni
2011. szept. 28. 23:44
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt leginkább állatorvossal beszéljétek meg akkor, mert az 1000 Ft/kg-os tápok alatt nemigen találsz olyat, ami neki jó. Ha kölyökkorban nem kap marha jó tápot, abból idősebb kroában rengeteg problémája származhat (legfőképp az ízületei miatt, amit amúgy szintén marha drága kezelni). Ha nincs pénzetek nagy kutyát tartani, akkor talán jobb lenne továbbadni, még mielőtt nagyon egymáshoz nőttök.
2011. szept. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Pedigree, konzerv és a maradék mióta jóféle kaja? Legfeljebb ízletes, de jónak nem mondanám!

Ha nem akarsz sokat költeni a kajára, akkor valami közép kategóriás tápot kellene megcélozni, Josera, Dog Chow, Arion, Happy Dog stb... Ezekből is a nagytestű kölyöktápot kell választani. Ezek a berninek olyan havi 10 ezer körül kijönnek. Mondjuk így fejből nem tudom mennyi kell neki, de ha az enyém havi 20-25 kilót eszik, akkor úgy saccolom, hogy a berninek elég a havi 15 kg. Ez napi 500 gramm, de a csomagoláson rajta van az adagolás.

A kölyök tápok általában kicsit drágábbak, ki kell valahogy húzni amíg felnő.

2011. szept. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mielőtt bevállaltuk volna ezt a kutyát, én azt mondtam a férjemnek, hogy úgy hozassa csak ide, ha megelégszik azzal, ha maradékot, olcsó tápot, és konzervet fog kapni a kutya, mert nincs pénzünk másra. Ő azt mondta rendben...de szerintem ez egyáltalán nincs rendben.
2011. szept. 29. 00:06
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon megszerettem ezt a kiskutyát, és annak ellenére, amit mondtam, nem tudom elnézni, hogy éhezzen a meggyőződésem miatt...de sajnos azért van egy határ, amit nem léphetünk át pénz témában.
2011. szept. 29. 00:08
 7/15 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ez a kérdés, de a férjed felelőtlen volt.
2011. szept. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mint említettem, és hangsúlyoznám még egyszer, a mostani rosszul etetésével felnőttkori - _marha drágán kezelhető_ - betegségek alapjait teszitek le. Ha azt sem fogjátok tudni kinyögni, annak vagy hosszú szenvedés, vagy korai altatás lesz a vége. Ezzel kalkuláljatok mindenképpen.

És mindenképpen beszéljetek egy állatorvossal, hogy ő ilyen árkategóriában mit javasol, ami elégséges egy ekkora testű kölyöknek.

2011. szept. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!:)


a legolcsóbb konzerv is 200 ft...

ha utána számolsz, ugyan ott vagy ezzel a vacak (80%-ban víz) konzervvel, mint ha a dog chow economy (azt hiszem, ez a legolcsóbb termékük) táppal etetnéd, kiegészítve a házi maradékkal.:)

2011. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

konzervet felejtsétek el!80%a víz a többi vágóhídi hulladék.

nem kölyök táp de megfizethető és jó minőségű A JOSERA ECONOMY 20KG 7200ft, írdd be a gugliba.ezzel etetheted végig, teljesen elfogadható táp. pedigree, chappy, friskies nagyon rossz minőségű, azt felejtsétek el.

amit még mindenképpen tegyetek meg (egyzseri kiadás, drága, de megelőzhetitek vele a már említett betegségeket)

zöldkagylókivonat 8-10 hónapos koráig. LUPOSAN GELENKKRAFT, ez egy 600g-os kiszerelésű por. majdnem 7000ft, de 8 hónapig elég.és tovább nem is kell neki adni.

Ez a nagytestű kutyáknak segít a növekedésnél a porcképződésben, nagyon nagyon sok jótékony hatása van, sok mozgásszervi bajt megelőzhedtek vele.

vegyetek neki egy dobozzal, e mellé a táp mellé és nem lesz semmi gond.

2011. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!