Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy fehér...

Nagyon szeretnék egy fehér egeret, de nemtudom hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy meg engedjék. Bármilyen rágcsáló is jó lenne, de nekem a fehér egér nagyon szimpatikus. :D Hogy mondjam meg nekik, hogy szeretnék egyet? :S

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Húha! Nem könnyű ügy! :) Ha még nem tudod, nézz utána, hogy milyen körülmények kellenek neki, nézz utána mindennek... És állj a Szüleid elé, és mondd el nekik, hogy szeretnél egyet... És akkor majd talán jönnek azzal, hogy de hát nem is tudjuk, hogy kell tartani, betegséget terjeszt, stb. És mivel Te már utánanéztél a témának, mindenre tudsz okosan reagálni. Ne követelőzz, hanem sorolj fel érveket, hogy ezért meg ezért szeretnéd... Hozd föl többször is a témát, nehogy azt lássák, hogy csak egy hirtelen ötlet volt.
2011. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes háziegeret szeretnél és nem japán tánclóegeret, akkor szerencsére nem is kell feltétlenül társ neki. Persze jobb neki, ha nincs egyedül, de nem is pusztul a magányba.

Esetleg kicsit segíthet az ügyeden, ha örökbe fogadsz egy egeret. Ezzel még segítesz is a menhelyi kisállatokon. Itt van pl. a Noé állatotthon alapítvány, akik kisrágcsálók mentésével is foglalkoznak.

Dallas egércsalád:

[link]

Rodolfó:

[link]

Egyre figyelj: az egér tartásásának alaposan olvass utána, hogy mit eszik, mekkora hely kell neki, stb., mielőtt veszel/örökbe fogadsz. Egy apróság: szerintem érdemes ketrecben tartani az egeret, mert abban több a mászási lehetősége. Ugyanakkor figyelni kell, hogy a rácsköz fél cm-nél kisebb legyen, mert különben kifér. De ha terráriumban tartod, akkor is le kell fedni a tetejét, mert pl. önitatóról vagy házikó tetejéről könnyen kimászik. Nem rossz szándékból, inkább kíváncsíságból. De kellemetlen lehet egyik reggel arra ébredni, hogy kint van az egér, és nincs idő megfogni... (Én már átéltem 7 kicsivel, akik kifértek...)

Sok sikert hozzá! :D

http://www.youtube.com/watch?v=txq_BogA1NM

2011. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. :) Megofgadom őket, és remélem a szüleim is beleegyeznek ebbe. :)
2011. jan. 18. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Beleegyeztek?
2011. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a kisegér a videón nagyon nagyon aranyos, okos , ügyes :DDD annyira cuki *-*
2011. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!