Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bántják egymást a törpehörcsögök?

Bántják egymást a törpehörcsögök?

Figyelt kérdés
Két dzsungáriai törpehörcsögöm van, valószínűleg azonos neműek, mert már fél éve élnek nálam és nem lett kishörcsög. Egy alomból valóak. Az utóbbi kb. 1 hónapban az egyik terrorizálja a másikat, mert gyakran ébredek arra, hogy hangosan sivítoznak és az egyik kergeti a másikat, de mindig a kissebbik kergeti a nagyobbat. Amikor utoléri számomra ijesztő marakodásba kezdenek, amikor a nagyobbik eldobja magát, a hátára fordul és a mellső mancsaival kapkod a másik felé és hangosan visít. Ez valami territória harc lehet? Jól teszem, ha külön választom őket, mert máskor meg van, hogy egymás mellett alszanak?
2011. jan. 20. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam!Lánytestvér van nálam,amíg picik voltak,jól elvoltak,aztán egy idő után külön kellett venni őket,mert összebalhéztak állandóan.

Utánaolvastam,a törpehörcsögök magányos állatkák,nem tűrik meg a másikat maguk mellett.Amikor megvettem őket,ezt még nem tudtam.Több hónapja,hogy külön laknak,egyik nap újra összeraktam őket,hát aztán volt ám nagy visítozás.Soha nem rakom őket össze!

2011. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
két lány el van kölyökkorban egymással, majd szétnyuzzák egymást.. a fiúk ugyan ezt a területért! egy fiú egy lány egyenlő kishörcsögök :S
2011. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy állapíthatjuk meg hörcsögünk nemét, hogy ha oldalról megfigyelünk egy hím hörcsögöt, akkor láthatjuk, hogy farktöve lépcsőszerű, a nőstényeké pedig gömbölyded.
2011. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kiskacsa Fürdik ***** válasza:

Az egynemű törpék többnyire bántják egymást. A hörcsög alapvetően egyedül él a természetben, bár a törpéknél a legtöbb esetben jól tartható a vegyes nemű páros (náluk figyelni kell az anyára, mert a folyamatos elléstől elpusztulhat, ezért 2-3 alom után el kell választani a hímet kis időre). Viszont az egynemű párokkal sosem volt szerencsém nekem sem. Akár fiúk, akár lányok, rendszerint bunyó lett a vége. Van, hogy azonnal, van, hogy csak hetekkel, hónapokkal később...de mindig ez a vége. :S


Szóval nem javaslom egyneműek tartását, ha nem akarsz kicsiket, akkor a különneműeket sem. Jól elvannak egyedül is! :)

2011. jan. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Érdekes, nekem a tenyésztő, akitől vásároltam egy kislányt és egy kisfiút, azt mondta, hogy ők nem szeretnek egyedül lenni. Nem is marakodtak, inkább csináltak sok kishörcsögöt. Őket - megpróbáltuk - nemek szerint szétválogatni. És ezek után teljesen békében megvoltak együtt, semmi veszekedés sem esett köztük soha.
2011. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem egy alomból/kupacból veszed őket, hajlamosak összekapni.

Mi kettőt vettünk, egy hetes eltéréssel. Az első lakó eleinte, kb. két hétig gyepálta (pofozta, rámászott), szekírozta az új állatkát. Megoldotta a problémát az idő és az, hogy teljesen új dobozba/terráriumba (vadiúj forgáccsal, bújócska-csövekkel) tettük őket - így egyszerre túrták fel, jelölték be a területüket, nem külön-külön.

Aztán megszokták egymást, most már együtt alszanak. Bár néha összekapnak, de nem vészes. Akkor a második kis dög mindig hanyatt vágja magát, és csipog - ennyi maradt abból, hogy emlékezik, a másik volt a domináns, ő volt a kisebb, újabb.

Két lány törpedögről van szó. :D

2011. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!