Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá a csincsilláima...

Hogy vegyem rá a csincsilláimat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Van két kb nyolc hónapos csincsillám, most kaptam őket. Az a problémám, hogy össze-vissza végzik a dolgukat, a házikójuktól kezdve az elemózsiás tányérukon át a fürdető homokig mindenhol találok csincsillaürüléket, a homokba ráadásul bele is pisilnek. Nem büdösek ettől ugyan, de érdekelne, hogy más csincsilla is ezt csinálja? Venni szeretnék nekik szagsemlesítő alomkristályt, de így nem tudom, hogy hova tegyem, hogy vegyem rá őket, hogy ne a fürdőhomokukba pisiljanak? A válaszokat előre is köszönöm.
2011. jan. 21. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Nem lehet tanítani ezeket az állatokat.
2011. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ők ilyenek, nem egy helyre végzik a dolgukat. Maximum annyit lehet elérni, hogy ha kint futkároznak, akkor legalább pisilni visszamenjenek a ketrecükbe, de kakipotyogtatás akkor is előfordul. Erre a szagtalanító bigyóra miért van szükség? Azt mondod, nem büdösek. Ha erre a szilikonos alomra gondolsz, akkor azt nem igazán ajánlanám, ugyan elvileg nem toxikus, de nem hiszem, hogy jót tenne nekik, ha azt a műanyagos szilikagéles izét rágcsálják vagy megeszik (márpedig meg fogják). Ha belepisilnek a homokukba, akkor vedd ki, hogy ne legyen egész nap a ketrecben, és mindennap tedd be nekik egy fél órára-órára, vagy szitáld át mindennap.
2011. jan. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Szagtalanítót azért akartam, mert állítólag a vizeletük kellemetlen szagú, és ha a homokba pisilnek, majd belefürdenek, akkor azt átveheti a bundájuk. (nem vagyok sajnos non-stop itthon hogy nézzem és cseréljem a pisis homokot. :( )

De megnyugtató, hogy nincsenek "elromolva" :D

2011. jan. 22. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
:) Nincsenek elromolva, ilyenek alapjáraton. És mondom, ha nem akarod, hogy a pisis homokba belefetrengjenek, akkor inkább csak akkor tedd be, amikor tudsz rájuk figyelni, minthogy ilyen szagtalanító kristályokkal kísérletezz.
2011. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat. :)
2011. jan. 23. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!