Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy patkányt a...

Találtam egy patkányt a garázsban. Szerintetek megtarthatom?

Figyelt kérdés
Lesz tőle valami bajom? 11/F
2011. jan. 22. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem túl egészséges. Inkább vegyél állatkereskedésben, ha már mindenképpen akarsz egyet! Ezeknek a vándorpatkányoknak akármilyen betegsége is lehet.
2011. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Ez attól függ, mekkora. Ha egy hónapnál idősebb, akkor nem fogod tudni megszelídíteni. Ha mégis meg tudtad fogni, akkor vagy beteg, vagy mérgezett. Ha egészen pici, azért tudtad elkapni a grabancát, akkor érdemes vele foglalkozni, de csak akkor, ha tapasztalt patkánytartó vagy, és konkrétan egy vad patkány a szíved vágya. Ezek az állatok sokkal problémásabbak, mint a tenyésztett patkányok. Valószínűleg még szopik, macskatejjel vagy laktózmentes tejjel lehet kiegészíteni a táplálékát. Ha mindig alaposan kezet mosol, miután hozzányúltál, akkor nem teszed ki magad komoly veszélynek. Amint elérte a 100g-os méretet, el kell vinni állatorvoshoz, és be kell neki adatni valami antibiotikumot és egy adag ivermectint parazita és féregirtásra.
2011. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha a szüleid beleegyeznek akkor miért is ne. De azért vidd el a dokihoz kivizsgáltatni. 13/F
2011. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen patkány?

Szelíd, hobbypatkány, aki elszökött valahonnan, vagy "csatornapatkány"? Mert ha az előbbi, akkor kb. két hét karantén után (amikor más állatoddal nem érintkezik!) nyugodtan megtarthatod, ha ez idő alatt nem lesz beteg.

Ha vad patkány, inkább ne tartsd meg, sosem lesz szelíd. Engedd szabadon.

Esetleg ha van kedved, keress patkányos fórumot (több ilyen is van), ott bővebben tudnak segíteni.

2011. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%

Persze hogy megtarthatod,ha megtudod szelídíteni,akár a spanod is lehet és segíthet a tanulásban is.

Adj neki bikatejet naponta 3x fél litert és hamar megszelíül.

2011. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha megharap sűrgősen menj tetanuszra!
2011. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogy mekkora, de úgy néz ki, mint egy kisegér, de mégis olyan patkány feje van inkább. Alig tudtam elkapni, de sikerült. Itt ugrál az akváriumban össze-vissza, szóval szerintem (vagy is remélem) nem beteg. Eddig nem is harapott meg. (kopp-kopp :D)
2011. jan. 22. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Megtarthatod, de mindenképpen menj el vele állatorvoshoz.

Ha nincs semmi baja, sok sikert hozzá!

Még írj jó?, mert ez a dolog érdekel!!

2011. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos van egy rossz hírem, meglépett a kis rosszaság, xD de karanténban van a szobámban, szóval innen (remélem) nem jut ki. Tegnap a kezembe vettem és nem szaladt el, simogattam kb. 4-5 percig, 1 pillanatra nem figyeltem oda és már szegény patkány sehol. Hogy kapjam el szerintetek?
2011. jan. 25. 21:57
 10/10 Platypus ***** válasza:
Vegyél élvefogó egércsapdát, ez egy kis alagút aminek lecsapódik a vége.
2011. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!