Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy gyíkot lent a...

Találtam egy gyíkot lent a játszótéren, megtarthatom?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék állatkínzó lenni, ezért kérdezem ha pl egy akváriumba berakom, lámpával akkor ott eléldegél?És enni inni mit kell neki adni?Nagyon megkedveltem a kis Salamont :S
2010. aug. 29. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, főleg, hogy a törvény védi és hogy hamarosan téli álomhoz kell készülődniük, zsírt felszedni, alvógödröt ásni és ha befogod, te nem tudod szakszerűen teleltetni és el fog pusztulni, ha egy ideig fogod csak be, azzal meg kiesik neki a felkészülési idő és azért pusztul el.
2010. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
szegényke... mi van ha családja ott várja már? te meg bebörtönözöd csak mert megtetszett?
2010. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

allatkereskedesbe vegyel vmi hüllőt, ott majd el is mondják hogy kell tartani. a gyík meg el fog pusztulni a fogságban.

(ha lehetne tartani, akkor árulnák a boltokban is)

2010. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ráadásul a hazai gyíkokat híresen nehéz terráriumban tartani. Inkább vegyél állatkereskedésben egy leógekkót, azt könnyű tartani.
2010. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Magyarországon minden hüllő védett,ezért NEM!
2010. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
de annyira jófej.. és ő jött oda hozzám.. de elengedem akkor Viszlát Salamon.. Viszlát..:(
2010. aug. 29. 18:07
 7/22 anonim ***** válasza:
lefényképezed, h legyen róla emléked?
2010. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi fogtunk és tartottunk gyíkot, pont úgy, ahogy te csináltad: fürge gyík volt, felhízlaltuk kis tücskökkel, sáskákkal, kis földigilisztákkal, építettünk neki be kis mászókát meg ilyeneket, köveket raktunk be, hogy napozhasson, és téli álmot is aludt, következő nyáron meg elengedtünk. Nem kell állandóan fényben tartani szerintem, lehet az is, hogy csak szerencsénk volt, de tény, hogy védettek.

Aki meg azzal jön, hogy várja a családja, az meg... xD Persze, már a gyíkrendőrséggel is kerestetik.

2010. aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Salamon elment..újra a nagy rétet járja..
2010. aug. 29. 18:10
 10/22 A kérdező kommentje:
én a szívemmel fényképeztem le..de télleg biztos jobb neki szeretem én az állatokat nem bántani akarom őket ezért is tettem fel a kérdést.. az hogy védett az meg a legkevésbé sem érdekelne..
2010. aug. 29. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!