Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nemű tengerimalacokat...

Milyen nemű tengerimalacokat lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés

Lehet 2 lány tengerimalacot együtt tartani?

Régen voltak hörcsögeim és a 2 lány összeverekedett...a malackák nem fognak?


2011. jan. 22. 18:45
 1/7 anonim válasza:
Lehet.Nekem is két lány tengerimalacom van egy ketrecben.
2011. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
A hörcsög egy magányos állat, a fiú-lány páros is verekszik. A tengerimalacok viszont társas lények. Ha egy alomból hozol 2 lánytestvért, akkor nem lesz velük ilyen gondod.
2011. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
jah és még annyi,hogy azt ,hogy össze fognak e verekedni azt nem lehet tudni.Az én malacaim nem szokták bántani egymást,de lehet hogy másnál már volt rá példa,ezt nem lehet tudni.Állatorvost is kérdeztem ő szerinte sem baj ha 2 lány van 1 ketrecben.
2011. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sajnos egy alomból már nem lehet....a malackám már fél éve nálunk van és most szeretnék neki egy társat mert már megunta a játékát is pedig azzal nagyon sokat játszott.most 10 hónapos,amit "kinéztem" magamnak,a másik tengerimalac még csak 2 hónapos nem tudom hogy ebből lehet-e baj?
2011. jan. 22. 19:01
 5/7 anonim válasza:

Az 1. válasz írója.


Nekem az 1. malacom 1,5 éves.

A 2. pedig kb. 2 hónappal fiatalabb,nem egy alomból valók,mind2 lány.Szerintem nem baj az ha más korú a két tengerimalac,legalábbis nálunk nem volt baj.

2011. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat ((:

remélem jól megleszenek

2011. jan. 22. 19:18
 7/7 Kiskacsa Fürdik ***** válasza:

Két lány többségében jól kijön. Vannak olyan nőstények, amik elég dominánsak szoktak viselkedni, de általában idővel megbékélnek. Teljesen mindegy, hogy mennyi a korkülönbség a két lány között, bár az tény, hogy könnyebb egy idős malac mellé egy nagyon babát beszoktatni. De két felnőtt malaccal is legalább olyan sikeres lehet a dolog, csak kicsit tovább tart. :)


Két fiú malac azonban már a legtöbb esetben esélytelen, hogy összeszokjon. Nagyon kevés olyan esetről hallottam, ahol éveken át békében éldegéltek.


Vegyes neműeket viszont a nőstény védelme érdekében nem tanácsolnék, ugyanis az anya belehal a sorozatos szülésbe. Valószínűleg már a 2. zsinórellést sem éli túl.

2011. jan. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!