Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom tényleg...

A tengerimalacom tényleg ennyire szobamalac lett, hogy nem hajlandó tálból vizet inni?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, az önitatójából elkezdett csepegni a víz és múlthét délelött folyamán eláztatott egy nagy adag forgácsot. Az önitató helyett kapott tálkát és nem hajlandó használni. Holott láttam egy állatkereskedében, hogy a malacok mentek és abból ittak.


Zöldet kap napi kétszer, szóval vizet tud kinyerni belőle. De számomra érthetetlen, hogy az életösztön miért nem viszi rá, hogy a friss vizet megigya? Megpróbáltam azt, hogy a tálkát a szájához érintettem, hogy vizes-nedves legyen. Erre elfordította a fejét. Hova lett az ösztön? Oké, hogy a tengerimalac egy buta kis jószág(őszintén, ez a malacom a legmafflább, aki eddig nálam volt)de azért alapból kellene tudnia inni. Ez nem veszhetett ki. Azt is megértem, hogy évekig az önitatóból ivott és ahhoz szokott, de több nap eltelt. Többször próbálkoztam, semmi eredmény.

A magot szintén tálban kapja, azt meg imádja. Néha leesik a tálból egy kis mag, amit szeret és a fejével arrébb dönti, hogy meg tudja enni. Ha erre van esze, akkor arra miért nincs, hogy tálból igyon?


2011. febr. 10. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mert megszokta az önitatót


az enyémnek még az se mind1 milyen,csak olyanból hajlandó inni amiből először ivott

(az egy 1 decis volt,vettem egy 3 deciset mert napi2x kellett utántölteni az 1 deciset a 3 malacnak,erre abból nem ittak...vettem még1 1 deciset,ugyanaz a márka,abból isznak...)


vegyél neki önitatót,minek szenvedni a tállal,abba csak beleviszi a kaját

2011. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szomjas. Ha elég zöldséget adsz neki, nincs rá szüksége. Nekem évekig volt malackám és soha nem adtam nekik inni, de kaptak salátát, uborkát, répát almát, stb. És mindig elég pisis lett a forgácsa.
2011. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Zöldet kap napi kétszer, szóval vizet tud kinyerni belőle. De számomra érthetetlen, hogy az életösztön miért nem viszi rá, hogy a friss vizet megigya?"


Nem kell neki. Ha kap sok zöldet, egyáltalán nem iszik.


"Oké, hogy a tengerimalac egy buta kis jószág"


Ebben tévedsz, idomítani is lehet.

2011. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, lehet idomítani, de azért a malactartók többsége kis "mafflákat" tart :)

A hullámos papagájok sokkal értelmesebbek.



Amíg volt önitatója,akkor is kapott zöldet.

A mérettel nem volt probléma.Az mindegy neki.


Azért szeretném tudni,hogy mi járhat a fejében. Tényleg azon csodálkozom, hogy az ösztön miért nem kerekedik fel a megszokáson.......

2011. febr. 10. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor is kell neki víz, ha sok zöldséget kap! Lehet, hogy kevesebbet iszik, de akkor is kell.

Vegyél neki egy másik önitatót, ha azt szokta meg, nem egy nagy összeg.

2011. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Venni fogok neki, sajnos látom, hogy nem képes alkalmazkodni, azt hittem egy kis idő kell neki.


Kis maffla Cocám :)

2011. febr. 10. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!