Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem akar enni és inni a...

Miért nem akar enni és inni a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy fajtatiszta angol bóbitás tengerimalacot, (7 hetes kislány) de nem akar inni meg enni. Ma már a szájába tömtem a szénát (megevett 3 szálat) plusz egy magot sikerült a szájába tömnöm, de ezen kívül magától nem látom hogy enne vagy inna. Most magára hagytam a szobában kicsit, hátha úgy előmerészkedik, de mivan ha nem és annyira makacs, hogy csakazért se fog inni/enni? Mit tehetek én ilyenkor?
2011. márc. 25. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

zöldséget se eszi?


mert nekem is csinálta már 2 malacka is,hogy magokat,szénát hetekig se evett,de nem volt baj,mert 1 répát meg egy fél uborkát megevett naponta,abban benne volt ami kell


adj neki uborkát,paprikát,ezt mindegyik szereti,és rápa is legyen,azt is elrágcsálja


(ubiban van sok víz,az helyettesiti a vizet)


itatója milyen van? mielőtt elhoztad ott milyen volt?

2011. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Biztosan meg van még illetődve, a tengerimalacok általában félnek az új dolgoktól. Szerintem egyelőre ne tömjed, azzal valószínűleg csak sokkolod, mert nem ismer téged, és tőled is fél. Zöldséget vagy gyümit mindenképpen adj neki. Azt nem hiszem, hogy csakazért se fog enni, a tengerimalac nem az a fajta :) Az enyémre ilyesmi nem jellemző, ő egész nap a fejét tömi :)


Ha van házikója, vedd ki neki nappalra, mert akkor jobban szokja a környezetét.


Milyen magot adtál neki? Arra figyelj, hogy a tengerik nem magevők, teljes értékű tápot vegyél neki, ami nincs tele magokkal. Az olcsóbb tápok általában nagyrészt szotyiból meg kukoricából állnak,és az nem jó.


Mivel a malid még pici, és egy napja van nálad, lehet hogy azért nem vetted észre, hogy evett, mert sokat adtál neki, és ő meg keveset evett, hiszen kicsi és fél is.


De ezért figyelj rá oda. Ha egészséges akkor nyilván ennie kell (a jó minőségű széna különösen fontos), és ha tényleg nem eszik, akkor lehet, hogy beteg. De valami zöldséget mindenképp adj neki, azt biztosan látni fogod, hogy eszi-e. Ha sok lédús kaját kap, akkor lehet, hogy nem is fog nagyon inni.

2011. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, már eszik!:)

A malacka olyan tápot kap amit tenyésztőtől vettem, tehát nem ez az olcsó összekutyult valami.

Teljesen egészséges, gyönyörű fénylő szőre van, és gömbölyded. Azt, hogy inna még nem láttam.

Felhívtam amúgy a tenyésztőjét, azt mondta ne aggódjak az első 3 napban a helyváltozás miatt nem eszik/iszik.:)

2011. márc. 25. 18:15
 4/11 anonim ***** válasza:
de zöldségfélét is adtál neki?
2011. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, mindene van. Lédús uborkát és almát kapott...az almát már megette. Remélem a vízre is rászokik hamarosan. A tenyésztő azt mondta, nála is golyós itatóból ivott, úgyhogy most is tudnia kell hogy ihat belőle.
2011. márc. 25. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:
dörzsöld be ubival az itató végét:)
2011. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Girls123 válasza:
Szia! Én azt hallottam ha nem iszik-eszik az azt jelenti, hogy meg fog halni. DE NEM BIZTOS! Azért nézz utána!
2011. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már eszik...azért nem evett mert új volt neki a környezet. Mostmár csak innia kéne de nem akar.
2011. márc. 26. 16:18
 9/11 anonim válasza:

A víz


Sokan meglepődnek, de a tengerimalacnak szüksége van megfelelő folyadékbevitelre. Ez elsősorban a vízben oldódó vitaminok miatt nagyon fontos. Ezt magukhoz vehetik sok lédús gyümölcsből, zöldségből, de jobb megoldás az erre a célra kifejlesztett golyós itató. Külön edényben is kínálhatjuk kedvencünknek a friss ivóvizet, de ekkor számolnunk kell azzal, hogy a belekerülő forgács és ürülékdarabkák miatt napjában többször kell elmosnunk, és újratöltenünk. Ha a malacunkat olyan helyről vásároltuk, ahol nem volt itató, és nincsen másik malacunk, akitől el tudná lesni a használatát, nekünk kell megtanítani rá. Tipp: Ha az itató csőrét bekenjük uborkával, a siker garantált.


Egy malacnak a napi 100 ml a normális adagja. Ügyeljünk rá, hogy itatójukban minden nap friss víz legyen!

2011. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:( Egyáltalán nem iszik....csak uborkát almát meg répát eszi meg amiből kitudja nyerni a folyadékot....:S

Hiába kenem uborkával vagy almával (pedig ezeket nagyon szereti) akkor se hajlandó inni. Nincs ösztöne rá???

2011. márc. 29. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!